ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ure Jean (*01.01.1943)

­­­­
Jean Ure se narodila 1. ledna roku 1943 v jižní Anglii v hrabství Surrey, které se nachází nedaleko Londýna. Školu navštěvovala v Croydonu. Vždy toužila být spisovatelkou, také si ale přála být slavnou baletkou.
Svůj první příběh o dívence Carol napsala již v šesti letech. První kniha jí vyšla o deset let později, kdy jí bylo teprve šestnáct let. Přála si stát se spisovatelkou natolik, že rok nato kvůli psaní opustila školu a pracovala jako uklízečka, číšnice, kuchařka, překladatelka, vyzkoušela si i prodávat chleba nebo zeleninu. Později ji přijali na londýnskou akademii dramatických umění Weber-Douglas, kam docházela po tři roky. Tam také poznala svého muže, Leonarda Gregoryho.
Ráda poslouchá hudbu, čte knihy a miluje dlouhé procházky přírodou.
Jean Ure dnes žije se svým manželem, sedmi psy a čtyřmi kočkami ve 300 let starém domě v anglickém Croydonu (jižní Londýn).

Z DÍLA:

Malá baletka
Melanie a já
Totální cvok

a další...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zabábinka, 08.03.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Malá baletka
-Melanie a já
-Totální cvok
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Jean UreMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)