ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Ure Jean (*01.01.1943)

­­­­
Jean Ure se narodila 1. ledna roku 1943 v jižní Anglii v hrabství Surrey, které se nachází nedaleko Londýna. Školu navštěvovala v Croydonu. Vždy toužila být spisovatelkou, také si ale přála být slavnou baletkou.
Svůj první příběh o dívence Carol napsala již v šesti letech. První kniha jí vyšla o deset let později, kdy jí bylo teprve šestnáct let. Přála si stát se spisovatelkou natolik, že rok nato kvůli psaní opustila školu a pracovala jako uklízečka, číšnice, kuchařka, překladatelka, vyzkoušela si i prodávat chleba nebo zeleninu. Později ji přijali na londýnskou akademii dramatických umění Weber-Douglas, kam docházela po tři roky. Tam také poznala svého muže, Leonarda Gregoryho.
Ráda poslouchá hudbu, čte knihy a miluje dlouhé procházky přírodou.
Jean Ure dnes žije se svým manželem, sedmi psy a čtyřmi kočkami ve 300 let starém domě v anglickém Croydonu (jižní Londýn).

Z DÍLA:

Malá baletka
Melanie a já
Totální cvok

a další...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Zabábinka, 08.03.2009

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Malá baletka
-Melanie a já
-Totální cvok
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Jean UreMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­