ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Le Goff Jean-Jacques (*01.01.1924)

­­­­

Jean-Jacques Le Goff se narodil 1. ledna 1924 ve francouzském Toulonu jako syn učitele.
Od roku 1945 studoval historii na pařížské École normale supérieure. Jeho další studijní zastávky byly na univerzitách v Praze, Oxfordu, Lille a v Paříži.

Le Goff je francouzským historikem zabývajícím se hlavně dějinami středověku a současně je považován za jednoho z nejvýznamnějších historiků školy Annales, jež se zabývá dějinami každodennosti a vytváří tak opozici k té historiografii, která považuje za stěžejní data a historické události.
V současné době je profesorem na Sorbonně.

Jean-Jacques Le Goff absolvoval i jeden akademický rok (1947/1948) na Univerzitě Karlově v Praze, kde se stal doktorem honoris causa.

Mezi nejznámější díla tohoto francouzského historika patří například Intelektuálové středověku (1957, Les intellectuels au Moyen Âge), Za jiný středověk (1977, Pour un autre Moyen Âge), Zrození očistce (1981, La naissance du purgatoire), Středověká imaginace (1985, L'imaginaire médiéval), Paměť a dějiny (1988, Histoire et mémoire), Středověký člověk a jeho svět (1994, L'Homme médiéval; Le Goff je editorem tohoto díla), Encyklopedie středověku (1999, Dictionnaire raisonné de l'Occident médiéval; spoluautorství Jean-Claude Schmidt) nebo Hledání středověku (2003, À la recherche du Moyen Âge).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Lilithen, 09.09.2012

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník-Středověký člověk a jeho svět
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Jean-Jacques Le GoffMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­