ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Kuthan Jan (*12.10.1978)

   
­­­­
Narodil se 12. října 1978 v Příbrami. Jeho domovem se stala malá víska Rovina nedaleko Sedlčan. Základní školu navštěvoval v blízkých Počepicích, v letech 1990-97 studoval na víceletém gymnáziu v Sedlčanech. Po maturitě byl přijat na Vyšší odbornou školu informačních služeb v Praze, odkud po dvou letech přešel na Vyšší odbornou školu publicistiky. Zde složil v červnu 2002 absolutoria a získat titul DiS. Po vykonání civilní služby v Městském muzeu Sedlčany se stal zaměstnancem této instituce.
S publikováním v tisku začal v roce 1996. O dva roky později vyšla jeho knižní prvotina Příběh naší vesnice (1998) – věnovaná rodné vsi. Následovaly tituly Jedna kachna za druhou (1999), Staletí pod hradními okny (2002) a Sedlčanskem po stopách Jakuba Krčína (červen 2004).
Od července 2003 je šéfredaktorem regionálního týdeníku Sedlčanský kraj, do něhož přispíval již v letech 1998-1999. Kromě knih a novinových článků píše komentáře k videokazetám, divadelní aktovky, hudební texty apod.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 10.12.2004

­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Jan KuthanMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­