ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wilsonová Jacqueline (*17.12.1945)

   
­­­­
Jacqueline se narodila v Bathu roku 1945, ale téměř celý svůj život prožila v hrabství Surrey, v Kingstonu nad Temží. Odmalička chtěla být spisovatelkou - svůj první "román" napsala, když jí bylo devět. Jak rostla, popsala svými příběhy bezpočet sešitů. Po ukončení studií začala pracovat v jednom nakladatelství, pokračovala jako novinářka časopisu JACKIE, ale nakonec se zase vrátila ke spisovatelské činnosti.
Od roku 1990 napsala Jacqueline Wilson spoustu knížek pro děti a mládež a získala velký počet nejvyšších britských cen za dětskou literaturu. Ve Velké Británii se až dosud prodalo 6 milionů jejích knih a každý měsíc jich vychází přibližně 50 tisíc. Jacqueline je sama vášnivá čtenářka a vlastní sbírku obsahující v součastné obě více než 10 tisíc knih.
V součastné době žije v Surrey a má jednu dospělou dceru.
Když čtete její knihy, které s citlivým humorem vyprávějí o všech možných tématech týkajících se rozpadlé rodiny, vidíte, s jakou snadností oživuje a rozvíjí to, čím se sama bavila jako dítě. Píše v první osobě, a to jejím příběhům dodává přesvědčivost. Děti její knížky oceňují...a pohotově na ně reagují.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 28.02.2005

­­­­

Diskuse k životopisu
Jacqueline WilsonováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)