ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Wilsonová Jacqueline (*17.12.1945)

­­­­
Jacqueline se narodila v Bathu roku 1945, ale téměř celý svůj život prožila v hrabství Surrey, v Kingstonu nad Temží. Odmalička chtěla být spisovatelkou - svůj první "román" napsala, když jí bylo devět. Jak rostla, popsala svými příběhy bezpočet sešitů. Po ukončení studií začala pracovat v jednom nakladatelství, pokračovala jako novinářka časopisu JACKIE, ale nakonec se zase vrátila ke spisovatelské činnosti.
Od roku 1990 napsala Jacqueline Wilson spoustu knížek pro děti a mládež a získala velký počet nejvyšších britských cen za dětskou literaturu. Ve Velké Británii se až dosud prodalo 6 milionů jejích knih a každý měsíc jich vychází přibližně 50 tisíc. Jacqueline je sama vášnivá čtenářka a vlastní sbírku obsahující v součastné obě více než 10 tisíc knih.
V součastné době žije v Surrey a má jednu dospělou dceru.
Když čtete její knihy, které s citlivým humorem vyprávějí o všech možných tématech týkajících se rozpadlé rodiny, vidíte, s jakou snadností oživuje a rozvíjí to, čím se sama bavila jako dítě. Píše v první osobě, a to jejím příběhům dodává přesvědčivost. Děti její knížky oceňují...a pohotově na ně reagují.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Pája delfínek, 28.02.2005

­­­­

Diskuse k životopisu
Jacqueline WilsonováMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­