ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­

Trakl Georg (*03.02.1887 - †03.11.1914)

­­­­
Georg Trakl.jpg

Melancholik, člověk prokletého osudu, milující toliko svou sestru a podléhající omamným drogám. Narodil se v Salcburku, nedokončil tam gymnázium a stal se - z rozpaků, náhodou - lékárníkem. V letech 1912-1914 žil většinou v Innsbrucku, kde se o něho staral Ludwig von Ficker, vydavatel časopisu Brenner. V tomto listě otiskl Trakl většinu svých básní. Když mu Ficker vypomohl velkou peněžní podporou, která by mu umožnila klidnější život, vypukla světová válka. Trakl se dostal s lazaretní kolonou do Haliče. Po bitvě u Grodku se musil sám a bez léčiv starat o 90 smrtelně raněných vojáků. Jeho nervy to nevydržely, chtěl spáchat sebevraždu. Dostal se do vojenské nemocnice v Krakově a zemřel tam v noci ze 3. na 4. listopadu 1914, patrně po záměrně příliš silné dávce drog.

Vydal sbírky Básně (1913) a Šebestián ve snu (1914).

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: beloma, 09.09.2006

   
­­­­

Související odkazy

Čtenářský deník - nenalezen žádný další obsah z autorovy tvorby
Čítanka - nenalezen žádný úryvek z autorovy tvorby
­­­­

Diskuse k životopisu
Georg TraklMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­