ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.35
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Výstava Šangri-la

Ve dnech od 21. dubna 2010 do 14. února 2011 se na zámku ve Zlíně uskutečnila jedinečná výstava pod názvem Šangri-la.

Výstava otevřela všem návštěvníkům magický příběh velehor, snové krajiny, ryzích lidí, vzácných zvířat, křehkých náboženství, šokujících obřadů, mýtů i tajemství. Nabídla představu o magické cestě za bájným údolím věčného štěstí, skrytém v nitru Himalájí, kde - jak legenda praví - čas je relativní pojem a stáří neznámé slovo. Mimo jiné nás seznámila se zeměmi, jako jsou Nepál, Tibet, Bhútán či Indie.

Celá expozice začala v působivém zrodu kultur a nadpřirozenu, prostřednictvím velkoplošných fotografií, nainstalovaných v prostorách výstavy, ukázala obyvatelům moderní civilizace život v nepřístupných horách a tisíce cenných předmětů z těchto míst. Všude kolem se mísila vůně buddhistických tyčinek, indických čajů a koření.
Na výstavě si přišly na své všechny věkové skupiny, protože její koncepce myslela jak na dospělé, tak i na děti.

Díky této výstavě jsme vystoupili ze života problémů, spěchu a stresu a užili si atmosféru pohody, světa plného barev, historie i nám vzdálené kultury a lidí spjatých s přírodou. Nabrali jsme duševní rovnováhu a energii na další dny.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: black widow, 05.06.2015

­­­­

Slohová práce Výstava Šangri-la ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výstava Šangri-laMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­