ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.91
Hodnoceno: 22x Prosím, ohodnoť práci

Roznos perníčků v době Vánoc

  • informační zpráva o dění v obci

Dne 22. prosince 2014 proběhlo v naší vesnici roznášení vánočního cukroví spolu s přáním všeho nejlepšího do nového roku, a to do každého domu obce. Roznášení se zúčastnily tři děti, které měly za úkol obejít cirka jedno sto domácností.

Sraz byl v 9:30 u obecního úřadu. Všechny děti dorazily načas, a tak se mohlo začít. Dostaly perníky i přání a byly poučeny o tom, co mají lidem říkat.
V 9:40 se začalo s roznosem a v 11 hodin už byli všichni účastníci promrzlí na kost, takže si dali krátkou přestávku na oběd.
Ve 13:30 ale museli pokračovat. Zbývalo jim ještě asi 60 domů.
Do každého domu museli přijít, pronést pár vět a samozřejmě předat přání s perníkem. Někteří lidé přispívali drobnými dárky, jiní cukrovím a další dokonce nešetřili ani penězi. Někteří ovšem naopak pronesli jen posměšnou větu: "A to je jako vše?"

Akce se nicméně vcelku vydařila, všechny domy byly obšťastněny perníkem a přáním. Děti, které prováděly roznos darů, si dokonce vydělaly menší finanční obnos. Můžeme proto konstatovat, že většina obyvatel vesnice si přišla na své.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 24.12.2014

­­­­

Slohová práce Roznos perníčků v době Vánoc ve slovenštině?

Slovenskou verzi této slohové práce naleznete na adrese:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Roznos perníčků v době VánocMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­