ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.62
Hodnoceno: 138x Prosím, ohodnoť práci

Festival fotografie

  • smyšlený novinový článek/zpráva
  • účelem této práce bylo vyzkoušet si daný slohový útvar

V Mánesu byl v pondělí zahájen v řadě již 14. ročník festivalu PRAGUE PHOTO FESTIVAL. Jedná se o největší evropský festival týkající se fotografie a zúčastnilo se ho téměř 250 autorů ze všech koutů Evropy. Mohli jsme zde vidět známé tváře fotografické scény, avšak i ty méně známější, byly zde zastoupeny dokonce i celé společnosti zabývající se fotografií.

Součástí festivalu bylo i setkání s autory. Tento doprovodný program se setkal s velkým úspěchem. Festival navštívilo téměř sedm tisíc návštěvníků, nejméně dvě třetiny z nich zamířilo i na setkání s autory. Autoři rozdávali autogramy, odpovídali na otázky a byli velmi sdílní ve svých zkušenostech. Předávali rady a postřehy ze své dlouholeté praxe, byly zjištěny i některé velmi kuriózní informace.

Letošnímu ročníku nebylo určeno žádné téma, proto byly fotky velmi různorodé a opravdu každý si přišel na své. Milým překvapením se stal soubor panoramatických fotek fotografa Vladimíra Světlého. Návštěvníkům se jeho díla velmi líbila, dokonce i od profesionálních kritiků byla hodnocena velmi pozitivně. Na nečekanou chválu však skromně odpovídá slovy: "Dělám jen to, co mám rád. Fotografování je můj život." Naopak nejvíce kontroverzní byla díla mladého fotografa Martina Suchého. Svůj soubor figurálních fotek zaměřil na sociální problémy velkoměst a velmi zvláštním způsobem zachytil lidi z okraje společnosti. Fotky vyvolaly rozdílné názory, většinou však negativní. Jeho cílem, jak nám sám sdělil, bylo upozornit a vyvolat rozruch, což se mu podle všeho povedlo. Se svým projektem je tedy spokojený.

Festival dále pokračoval v patnácti vybraných galeriích, muzeích a výstavních síních, kde byly prezentovány samostatné kurátorské projekty. I zde byla vystavena velmi pozoruhodná díla, návštěvnost však byla o hodně nižší než v hlavní budově festivalu.

Celkově byli návštěvníci a organizátoři s letošním ročníkem nadmíru spokojeni. Festival proběhl bez větších problémů a dosáhl rekordní návštěvnosti. Už se připravují na příští rok, kde údajně bude velmi zajímavé téma.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jelfitato, 26.03.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Festival fotografieMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­