ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.65
Hodnoceno: 20x Prosím, ohodnoť práci

Erupce v severozápadní Číně

Včera nad ránem byla zjištěna aktivita nečinné sopky Turfan v severozápadní Číně. Lidé žijící na úpatí této sopky se evakuují do nově vzniklých táborů.

Turfan - vulkán Turfan v provincii Xinjiang, který byl dlouho považován za vyhaslý, dnes okolo čtvrté hodiny ranní středoevropského času obnovil svoji činnost po tisíci letech. Jeho činnost nejdříve zachytily senzory na úpatí sopky, které tam byly instalovány před osmi lety. Hodinu poté začal stoupat sopečný dým společně s popelem. Tento sopečný sloupec se dostává až do výšky 20 kilometrů a ohrožuje tak leteckou dopravu.

Úřady proto začaly jednat a vyslaly do provincie Xinjiang pomoc. Obyvatelé žijící v blízkosti sopky převáží vojenské konvoje do nově vzniklých evakuačních táborů vzdálených od Turfanu přes sto kilometrů. V těchto táborech lidé najdou základní potřeby pro život.

Během několika hodin od zjištění činnosti sopky bylo převezeno téměř osm set tisíc občanů bydlících v oblasti zvané nebezpečná zóna. "To je okruh 30 kilometrů od úpatí Turfanu, kde je největší riziko vážných zranění a úmrtí," uvádí profesor Chinsu Chang.

"Byl to pro nás šok, když jsme zjistili, že Turfan se probudil po tak dlouhé době. Podle posledních měření před třemi měsíci nic nenaznačovalo blížící se erupci. Až v posledním týdnu byla aktivita zvýšená a každým dnem byly hodnoty vyšší a vyšší. Předpokládáme, že erupce bude velmi silná a pro životní prostředí v okolí zničující," odhaduje vulkanolog Chiong Ping.

Dále se vědci obávají, že se poryvy větru změní a mračno se bude posouvat dále směrem na východ. To by stěžovalo leteckou dopravu celé Číny a nejen jí, jelikož přes provincii Xinjiang létají linky z Koreje, Japonska a moha dalších států.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ZA3, 07.11.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Erupce v severozápadní ČíněMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­