ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 5.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Život po skončení s návykovými látkami

Drogy a jejich užívání už dávno není takové tabu jako kdysi. S jejich užíváním se můžete setkat dnes a denně. A ačkoliv já sám jsem nikdy žádnou drogu nevyzkoušel, hned několik mých přátel ano. A právě to mě donutilo, abych se zamyslel nad tím, jestli je možné s užíváním těchto látek přestat a jaký je vlastně život potom, co s nimi přestanete.

Hned na úvod bych chtěl říct, že první drogou, kterou většina lidí vyzkouší, je marihuana. Nic vás po ní netrápí, jste šťastní a spokojení, ať už se děje cokoliv.
Pokud se vám zrovna nic nedaří, sejdete se večer s kamarády, kteří zrovna kouří marihuanu, a když vám řeknou, že po ní zapomenete na všechny problémy, jste plně odhodláni to vyzkoušet. A bylo to pravděpodobně opravdu úžasné - zlepšilo vám to náladu a vy nemáte důvod přestat. Příště si dáte znovu. Ale jen štěstí a spokojenost vám po chvilce nebudou stačit. Chcete vyzkoušet, jaké to je být plný energie. A tak si seženete extázi. A takto se postupně dostáváte až k těm nejhorším drogám, s nimiž už není legrace si jen tak zahrávat.

Vycházejme ze scénáře, že se vám nějakým způsobem podaří přestat s užíváním drog a zbavíte se závislosti. Jaký je váš život teď, když už nechcete nikdy pozřít žádnou drogu? Možná trošku nudný. Celý den nemáte co dělat, protože už nechcete se svojí partou navštěvovat různé podezřelé podniky a brát drogy. Nic vás nebaví, jste věčně unavení, nemáte si s kým povídat. Nemáte nikoho. Bývalí přátele už s vámi nechtějí mít nic společného, když zjistili, co všechno děláte. Není to lehký život. Možná na vás přijde občas i nějaká deprese. Zase jste měli špatný den, jenomže teď už víte o jedné bylině, která by vám mohla zlepšit náladu. Pravdou je, že přestat s užíváním drog je pro člověka, jenž to delší dobu dělal, téměř nemožné. I tak se ale najdou výjimky, které to dokážou a vrátí se zpět k normálnímu životu. A tito lidé mají můj obrovský respekt.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 26.11.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Život po skončení s návykovými látkamiMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­