ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Za peníze si štěstí nekoupíš

Již odmalička jsem často slýchával větu: "Za peníze si štěstí nekoupíš!" Ať už jsem to slyšel od rodičů nebo z pohádek, pokaždé se mi ta věta nějak nezdála. A právě proto jsem se vždy zamýšlel, proč tomu tak je. Až jsem dospěl k tomu, že to, co jsem tolikrát slýchával, vlastně není úplně pravda. Minimálně to není tak jasné, jak by se mohlo zdát.

Po světě chodí spousta bohatých lidí a většina z nich vypadá šťastně. Aby taky ne - vždyť nemusí pracovat tak tvrdě jako ostatní, mohou si koupit to, co mají rádi a dělat jen to, co je baví. Někdo obdivuje rychlá auta, a tak si jedno takové koupí; jen tak, prostě aby měl radost a nemusel se na něj dívat jen na plakátu. Každý z nás má něco rád, ale ruku na srdce, ke všemu jsou potřeba peníze. Ať už máte rádi sport, sledování televize, kvalitní víno nebo cokoliv jiného.

Pravdou však také je, že za peníze si člověk štěstí nekoupí. I naprosto chudí lidé mohou být šťastní, a naopak bohatí lidé nešťastní. Peníze lidem málokdy přinesou štěstí. Když získají peníze rychle, většinou je i rychle rozhází. Je lepší být šťastný, než jen mít peníze.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Za peníze si štěstí nekoupíšMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)