ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.40
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Wolfgang Amadeus Mozart - blázen, nebo génius?

Často se lidé ptají, zda byl Mozart blázen, či génius. Já se domnívám, že navenek sice možná působil jako blázen, ale uvnitř něj jistě dřímal velký génius.

Lidé ho považovali za blázna, protože se smál divným, někdy i přehnaným smíchem. Svou manželku nazýval micinkou i jinými bláznivými slovy. Mozart se také často, když se mu něco nepovedlo nebo když něco zkazil, opíjel a býval tak - jak se říká - "společensky unavený". Nejčastěji se opíjel proto, že se lidem nelíbily jeho skladby a vůbec je nechtěli hrát v divadlech.

Mozart skládal nádherné skladby. Ale že byly dokonalé a krásné, zjistili lidé až po jeho smrti.
Když uslyšel nějakou píseň nebo skladbu, ihned se mu dostala do hlavy. Dokázal ji znovu zahrát bez not, měl opravdu úžasnou a obrovskou paměť.

Osobně si myslím, že Mozart byl velmi významný a vzdělaný skladatel, jehož skladby si vždy ráda poslechnu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Makkyi, 11.03.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Wolfgang Amadeus Mozart - blázen, nebo génius?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­