ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Výstřednosti celebrit

V posledních letech neustále sleduji podivná chování nejenom našich místních českých celebrit, avšak i těch zahraničních. Jejich vystupování podle mého názoru přesahují všechny meze, neboť vypovídají o dané zemi své. Ačkoliv ostatní obyvatelé mohou být zcela normální, jejich místní celebrity svými vulgárními a zcela nesmyslně hloupými projevy strhávají jejich laťku na tu nejnižší možnou úroveň, což z nich dělá jakési lidi, nad nimiž by šlo jedině ohrnovat nos.

Ať už se jedná o nejmenované zpěváky a zpěvačky, které odkryly více, než měly, a nejenže nenašly místečka cudnosti, nýbrž to ještě zdůraznily a rázně na to upozorňovali častokrát více, než bylo třeba, nebo o herce, kteří svými "drobnými nehodami" způsobili, že se mluvilo pouze o nich. Že nabourali své drahé auto, už není aktuální - dnes každého zajímá, kdo koho podvádí, kdo s kým co a proč a bůhvíco ještě. Bulvár pomalu vystrnadil důležitá poselství těch střídmějších, jež se snaží zachovat alespoň jakousi snesitelnou míru a ukázat, že i oni jsou stejnými lidmi jako my. Lidmi, kteří se snaží svou práci brát seriózně.

Co je však takové "nápravné" chování v porovnání s mírou onoho pobuřujícího chování. Prakticky nic. Nemá to váhu a je to spíše k posměchu těm, kterým se takové chlípnosti líbí.

I kdyby se daní jedinci napravili, i kdyby dospěli a uznali, že jejich excesy nebyly na místě, i kdyby se zaříkávali, jejich výstřednosti jim zůstanou v rejstříku a stále si na ně lidé budou ukazovat se slovy: "To je ta, co udělala tohle a tamto."

Výstřednosti tak zůstanou i nadále. Myslím si, že se dokonce budou bohužel stupňovat. Poodhalené koleno, které bylo na počátku dvacátých let považováno za vrchol výstřednosti a nemravnosti, je dnes zcela normální. Dnes by se člověk jakožto celebrita musel svléknout a předvádět nemravné věci na pódiu, aby to někoho zaujalo. Otázkou je, kam to vše spěje. Kam spěje naše kultura, pokud kolem těchto výstředností celebrit budujeme všelijaké kulty osobnosti.
Kam jenom spějeme, když nás neustále ovlivňují výstřednosti celebrit?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené:

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Výstřednosti celebritMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)