ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Výkřik

- spíše volný slohový útvar, k zamyšlení

Otráveně ukusovala z nedopečeného sýrového toastu s kečupem a s nevolí do sebe cpala kyselý salát. Vitamíny. Prý aby neonemocněla.
Stejné. Pořád stejné.
(Tím nemyslí toast nebo ten pitomý salát.)
Připadalo jí až hrůzostrašně zoufalé, jak s ní, která si zakládala na své neafektovanosti a originalitě, zacloumal a pohnul jediný člověk. Zatímco vůči ostatním se chovala neuvěřitelně tvrdohlavě a nenechala si nic vymluvit, on ji změnil pár gesty, aniž stihla udělat vteřinová ručička na hodinkách jediný pohyb. A aniž si to on sám uvědomoval.
Jako by ji učinil dospělou.
Jako by přeskočila své vrstevníky a mohla se už nadšeně bavit se staršími na téma láska, bolest a snadná manipulace s muži.
Zloděj. Zloděj mládí, myšlenek...a sama sebe.
Připadala si tak moc nad věcí, když si mlčky zapalovala poslední cigaretku z krabičky, zatímco si rty malovala tmavě (aby vypadala starší) a s nohama na stole dočítala ženský román, co si půjčila od mámy. A pak se najednou cítila tak zranitelná, když se proklínala a její vzdechy "Už nikdy se nechci zamilovat. Nikdy! Do nikoho!" zanikaly v proudu vlastních slz. Veškerý předsevzetí, že na něho zkrátka nebude myslet porušovala v první marné vteřině svého snažení.
Tak velká, a přitom tak maličká.
Tak silná, a přitom tak bezbranná.
Tak zamilovaná...a přitom?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
VýkřikMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)