ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Výkřik

- spíše volný slohový útvar, k zamyšlení

Otráveně ukusovala z nedopečeného sýrového toastu s kečupem a s nevolí do sebe cpala kyselý salát. Vitamíny. Prý aby neonemocněla.
Stejné. Pořád stejné.
(Tím nemyslí toast nebo ten pitomý salát.)
Připadalo jí až hrůzostrašně zoufalé, jak s ní, která si zakládala na své neafektovanosti a originalitě, zacloumal a pohnul jediný člověk. Zatímco vůči ostatním se chovala neuvěřitelně tvrdohlavě a nenechala si nic vymluvit, on ji změnil pár gesty, aniž stihla udělat vteřinová ručička na hodinkách jediný pohyb. A aniž si to on sám uvědomoval.
Jako by ji učinil dospělou.
Jako by přeskočila své vrstevníky a mohla se už nadšeně bavit se staršími na téma láska, bolest a snadná manipulace s muži.
Zloděj. Zloděj mládí, myšlenek...a sama sebe.
Připadala si tak moc nad věcí, když si mlčky zapalovala poslední cigaretku z krabičky, zatímco si rty malovala tmavě (aby vypadala starší) a s nohama na stole dočítala ženský román, co si půjčila od mámy. A pak se najednou cítila tak zranitelná, když se proklínala a její vzdechy "Už nikdy se nechci zamilovat. Nikdy! Do nikoho!" zanikaly v proudu vlastních slz. Veškerý předsevzetí, že na něho zkrátka nebude myslet porušovala v první marné vteřině svého snažení.
Tak velká, a přitom tak maličká.
Tak silná, a přitom tak bezbranná.
Tak zamilovaná...a přitom?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Péťa, 12.01.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
VýkřikMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­