ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Volební skepticismus

Cože? Politika? No do toho mě netahejte, tomu já vůbec nerozumím. Akorát občas v televizi zahlédnu něco na způsob poslanecké sněmovny anebo rádoby senátu. V každém případě tam z mého pohledu sedí spousta egoistických sobců, ze kterých jeden spí a druhý z toho všeho má legraci. A takoví mají náš stát doslova v hrsti, a to je celkem k pláči.

Jeden vedle druhého totiž uvažují nad tím, jak by přišli k nějaké té koruně navíc. Myslí prostě sami na sebe. Ale to, co by našemu státu pomohlo nejvíce, je, kdyby to s ním myslel někdo dobře. To je ovšem utopie, protože to každý myslí dobře jenom sám se sebou a ostatní ho nezajímají. Každý asi ne, ale většina určitě. Ale to není jenom v politicích, tak je to v dnešní době se spoustou lidí. Řekla bych, že je to taková naše národní vlastnost.

A strany? LIDEM, ANO, SPOZ, ČSSD, KDU-ČSL a další a další. Kdo se v tom má vyznat? Z pohledu mého v nich skutečně nevidím rozdíl. Ono je to prakticky jedno, protože když ve volbách vyhrají jedni, koalicí se sloučí s druhými, takže se hlasovalo úplně zbytečně.

Po nás se asi chce, abychom jako stádo zvěře šli do volebních místností a hodili hlas do volební urny. Ale k čemu? Tím je všechny vlastně podporujeme. Všechny! A je jedno, jestli Zelené nebo LIDEM. Oni už si to mezi sebou vyřeší sami.

Takže až já budu moci někdy volit, nejspíš ani volit nepůjdu. A možná by nás takových mělo být víc, protože teprve až k volbám nepůjde vůbec nikdo, až potom si uvědomíme, že je skutečně něco špatně! A neuvědomíme si to jenom my, ale uvědomí si to i ti politici, na které všichni s oblibou nadáváme.

Otázka voleb je pro mě jednoduše bezpředmětná, protože kdyby měly volby něco změnit, už dávno by je zakázali.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Volební skepticismusMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)