ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Volební skepticismus

Cože? Politika? No do toho mě netahejte, tomu já vůbec nerozumím. Akorát občas v televizi zahlédnu něco na způsob poslanecké sněmovny anebo rádoby senátu. V každém případě tam z mého pohledu sedí spousta egoistických sobců, ze kterých jeden spí a druhý z toho všeho má legraci. A takoví mají náš stát doslova v hrsti, a to je celkem k pláči.

Jeden vedle druhého totiž uvažují nad tím, jak by přišli k nějaké té koruně navíc. Myslí prostě sami na sebe. Ale to, co by našemu státu pomohlo nejvíce, je, kdyby to s ním myslel někdo dobře. To je ovšem utopie, protože to každý myslí dobře jenom sám se sebou a ostatní ho nezajímají. Každý asi ne, ale většina určitě. Ale to není jenom v politicích, tak je to v dnešní době se spoustou lidí. Řekla bych, že je to taková naše národní vlastnost.

A strany? LIDEM, ANO, SPOZ, ČSSD, KDU-ČSL a další a další. Kdo se v tom má vyznat? Z pohledu mého v nich skutečně nevidím rozdíl. Ono je to prakticky jedno, protože když ve volbách vyhrají jedni, koalicí se sloučí s druhými, takže se hlasovalo úplně zbytečně.

Po nás se asi chce, abychom jako stádo zvěře šli do volebních místností a hodili hlas do volební urny. Ale k čemu? Tím je všechny vlastně podporujeme. Všechny! A je jedno, jestli Zelené nebo LIDEM. Oni už si to mezi sebou vyřeší sami.

Takže až já budu moci někdy volit, nejspíš ani volit nepůjdu. A možná by nás takových mělo být víc, protože teprve až k volbám nepůjde vůbec nikdo, až potom si uvědomíme, že je skutečně něco špatně! A neuvědomíme si to jenom my, ale uvědomí si to i ti politici, na které všichni s oblibou nadáváme.

Otázka voleb je pro mě jednoduše bezpředmětná, protože kdyby měly volby něco změnit, už dávno by je zakázali.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: JanaM, 30.10.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Volební skepticismusMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­