ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.69
Hodnoceno: 16x Prosím, ohodnoť práci

Voda

Voda, i když si to mnozí z nás neuvědomují, doprovází každého člověka na Zemi po celý život. A nejen člověka. Vždyť bez ní by ani žádný život nebyl. Voda dává vše: rybáři ryby, duši klid, tělu čistotu.
Podívejme se třeba na rutinní den jakéhokoliv člověka - od rána do večera se vše otáčí kolem vody.

Ráno vylezeme z postele a první, co uděláme, není nic jiného, než že si jdeme vyčistit do koupelny zuby. K tomu je voda samozřejmě naprosto nezbytná. Ještě ospalé oči si nepropláchneme ničím jiným než vodou.
Téměř v polospánku se doplazíme do kuchyně, abychom si udělali čaj nebo kávu. A opět je zapotřebí voda.
Nasnídaní vycházíme z domu a překvapí nás nemilý déšť.
Když se vrátíme ze školy nebo z práce, nejspíš se v první řadě vrhneme na vaření oběda. K přípravě většině pokrmů, obzvlášť k polévce, je voda také třeba. Jídlo nezapijeme překvapivě ničím jiným než sklenicí s vodou. Pitný režim ovšem dodržujeme po celý den.
Špinavé nádobí od oběda a večeře umyje voda.
Večer, ještě před spaním, se jdeme vykoupat. Vanu si nenapustíme ničím jiným než vodou. Ne nadarmo se říká "čistota - půl zdraví". Nemusím už snad ani dodávat, čím si následně opět vyčistíme zuby a opláchneme obličej.
Celý den bez pochyb náleží vodě.

Voda je přírodní dar. Prospívá všemu a s ničím nesoupeří. Je to něco jako zázrak, který je na naší planetě už od počátku a jen tak odsud nezmizí. Je stále stejná - živá, mrtvá, čistá, kalná, plná energie, líná a klidná. V současné době ale i drahá, jako všechno ostatní. Všichni řidiči si jistě říkají: "Kéž by to mé auto jezdilo na vodu." Jenže kdyby se tomu tak stalo, není pochyb, že cena vody by určitě mnohokrát stoupla a byla by na úrovni benzínu. Holt, nic není zadarmo a v této době už teprve ne. A proto pusťme to vše raději k VODĚ!

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Markéta, 11.03.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
VodaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­