ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.60
Hodnoceno: 43x Prosím, ohodnoť práci

V čem vidím smysl svého života

Kdo může popravdě odhalit smysl svého života? Jste to vy, já nebo snad Honza Šramota?
Snad je smyslem života práce a s tím také spojené peníze. Nevadí, že většinu dne budu v práci, ale budu mít luxusní dům, nádherné auto, a budu si prostě moci koupit, co chci. Co když v tom domě budu sám? Bude mě mít někdo rád? Dají se za peníze koupit i spolubydlící nebo snad rodina? Pořídit lásku za peníze? Hm, to asi nejde. Sám bych se asi utrápil. Tohle asi nebude ono. Tak co je tedy smyslem mého života?
Budu se jen flákat... Nebudu se o nic starat, o nic se zajímat, budu se jen válet a modlit se, že mi stát pomůže. Když se na ulici dívám, spousta lidí dostává sociální dávky, popíjí si krabicové víno a je jim dobře. Opravdu jim je dobře? Šlo by to i mně? Co kdybych jednou ty sociální dávky nedostal? Jak bych bez nich přežil? Stačí vůbec takové dávky na nájem? Smyslem mého života by se pak asi stal boj o přežití. Ach jo. Flákání asi není nic pro mě.
A co pomáhat ostatním? To není zase tak špatné. Konal bych dobré skutky a pak bych se dostal do nebe. Konání dobrých skutků mě dělá šťastným. To bude smysl mého života. Jak budu ale pomáhat ostatním? Dávat jim peníze? Budu chodit po ulici a ptát se lidí, jestli nepotřebují pomoc? Budu snad pracovat zadarmo? Kde vezmu pro sebe a pro ty ostatní peníze? Za "Pán Bůh zaplať" se nenajím. A co takhle mít více smyslů života? Pomáhat a třeba vydělávat peníze. Šlo by to?
Mohl bych zkusit svět třeba jen poznávat. Cestovat, poznávat nové lidi, nová města, různá zaměstnání. Nebudu se vázat, nebudu mít problémy, co mají běžní lidé. Veškerým problémům uteču a budu žít tam, kde se mi zrovna líbí. Neomrzí mě to? Co když se budu chtít usadit? Co když onemocním? Kdo se o mě postará? Já snad smysl mého života nenajdu...
Mohl bych životem projít jen tak? Projdu stejně jako všichni ostatní. Stejně jako můj děda, babička, taťka, mamka a další. Měli oni nějaký hlavní smysl života? Třeba se jen řídili radami ostatních. Není ten život takový stereotypní? Není to taková gender role? Stejně jako se dá říct, že je určené, jak se mají chovat kluci a jak zase holky, tak může být určen způsob žití. Ne? Narodím se a rodiče se o mne budou starat. Vystuduji základní školu a pokusím se dostat na školu střední. Když uspěji, vynasnažím se ji dodělat a pak případně jít na vysokou.
Po absolvování vysoké školy si najdu vysněnou práci, dům, manželku a založím si rodinu, vychovám děti. Potom stárnu, stárnu a stávám se důchodcem, ustavičně si stěžuji a neustále si promítám svůj život.
Poté jen přemýšlím: "Co jsem mohl udělat lépe? Proč jsem to tak neudělal? Budou na mne lidé vzpomínat? Vykonal jsem dosti dobra, abych se dostal do nebe a prožil nádherný posmrtný život? Jaký je vlastně smysl mého života?"

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: PECEN-chleba, 20.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
V čem vidím smysl svého životaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­