ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.00
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

To (ne)překousnu

Téměř každý den, obvykle po návratu ze školy, alespoň zběžně prolistuji denní tisk a získám tak hrubý přehled o současné situaci u nás i ve světě. Poslední dobou však již tuto "tradici" nezřídka porušuji. Říkám si: "Zase tam bude politika, to se už vůbec nehodí číst". A myslím, že podobné pocity nemám jenom já. Určitě není v pořádku, aby se ihned po otevření novin objevovalo stále více zpráv o korupci, podvodech, aférách a podobných neduzích současné politiky (a nejen jí).

Jsme na tom opravdu tak špatně, anebo se jen novináři snaží vše zveličovat? Myslím, že obojí trošku. Avšak já sám cítím, že stálý nával takových informací už asi nepřekousnu. Jenže těžko s tím udělám cokoliv jiného, než že napíši tuhle krátkou úvahu.

Neříkám, že by se měly podobné informace zatajovat a nezveřejňovat, to rozhodně ne. Naopak, pokud je to pravda, jen ať se o tom píše co možná nejvíc, lidé si tak časem uvědomí, že podobný stav také nehodlají déle "překusovat". A snad se to tak pohne k lepšímu. I když celý problém je samozřejmě daleko složitější než vyplývá z mého textu, nehodlám se však zavrtávat více do hloubky.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: eXtremeCZ, 10.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
To (ne)překousnuMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­