ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Svědkové Jehovovi

Někteří lidi přemýšlí, jak vynaloží se svým životem. Ale mnozí z nich nevědí o životě nic a rozhoduje za ně jejich vlastní rodina.

Jednoho dne se mladým lidem-jehovistům narodí dítě, ale přivést dítě na svět za těchto podmínek musí být pro potomka utrpení.
Malé děti neví o životě nic, ale po čase vyrostou a přemýšlí o svém dalším počínání. Rodiče se je snaží vychovávat po svém, dle svého náboženského vyznání. Je složité, když rodiče malého jsou jiní. Mají jiné zvyky, tradice a nutí děti přijmout to samé, aby byly jako oni. Děti samy nevědí, jestli to je správné, nebo špatné. Pokud jim to rodina tluče do hlavičky už od narození, samy nevědí, jak vypadá jiný svět. Většina z nich tak chování rodičů přijme za své a církvi propadne.
Dostanou pak knížky, které musí přečíst. Nesmějí se bavit s normálními lidmi a musí také zvonit na zvonky a přemlouvat další, aby se k nim do náboženské společnosti dostalo co nejvíce lidí. Ve škole to začíná tím, že jsou šikanovány, nikdo se s nimi nebaví, diví se, proč neslaví Vánoce, neznají svátky, narozeniny, Velikonoce, Halloween nebo třeba Valentýn. Jiné děti se jim kvůli tomu posmívají.
Časem si uvědomí, že ne vše je tak, jak jim bylo řečeno, a chtějí vést normální život, ale není cesty zpět. Mnohé z nich pak z toho trpí a jsou nešťastné.
Až vyrostou a najdou si partnera, muže nastat veliký problém. Pokud partner nebude chtít vstoupit do jejich církve, musí jehovistu vyloučit. Ono by to ani tolik nevadilo, ale vzhledem k tomu, že je dáno, že pokud jehovista je vyloučen, musí přerušit kontakt s rodinou, znamená to, že už nikdy svoji rodinu nemusí vidět. A to je pro všechny moc bolestivé.

Přijmout Jehovovu církev není žádný med. Cesta zpět z toho existuje, ale za hrozných podmínek. Nejlepší je do toho vůbec nespadnout, ale to málokdo ovlivní. Je to krutý život, ale mnozí členové s tím musí žít po zbytek svého života.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Hanka, 31.08.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Svědkové JehovoviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­