ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Strachem se nesmíme nechat ovládnout!

Když si člověk najde čas a zamyslí se nad pojmem strach, napadne ho hned to, co jej momentálně nejvíc sužuje. Uvědomí si, čeho se nejvíce bojí právě teď, a i když nechce, stále na to myslí.

Když jsme byli malí, při slově strach nám v hlavě vyvstávaly myšlenky na všechny ty pavouky, bubáky pod postelí i čerty z pohádek.
Čím jsme byli starší, tím víc nás ve snech pronásledovaly paní učitelky, které nám chtěly dát pětku, sourozenci, kteří nás houpali na houpačce do největších výšek nebo pachatelé z kriminálních seriálů, kteří se nebáli dát do jídla jed.
A když jsme konečně trochu vyrostli, největší strach pro nás představovala budoucnost. Maturita, přijímací zkoušky na vysoké školy, osamostatnění se od rodičů, nejistota, a vůbec to vyplivnutí do světa dospělých.
Je to ale příjemný strach. Strach z neznáma, ale také očekávání něčeho nového, lepšího.

Pokud se ale někdo bojí příliš, není to dobré.
Existuje filozofická teorie myšlenek lidstva, která se zabývá tím, čeho se lidé bojí a co si do života přitahují.
Pokud denně myslíme na všechno, co ve svém životě nechceme, ať už je to třeba zkoušení z předmětu, který neumíme, nebo štěkání sousedovic psa, jehož se bojíme, přirozeně to k sobě přitáhneme.

Já osobně si myslím, že na tom něco pravdy bude, protože čím víc se něčeho obáváme, tím víc nás to v našem životě pronásleduje.
A to mě přivádí k jednoduchému, ale zároveň nelehkému východisku... Zkusme myslet pozitivně! Zapomeňme na strach, a když se něčeho bojíme, mávněme rukou a řekněme si, že to určitě dobře dopadne.
Není snadné přestat se bát, ale pokusit se o to, už není tak složité.
Buďme naopak vděční, že nám život přináší nové možnosti a nebojme se neznáma!
Však ono to všechno nakonec dobře dopadne, věřte mi. Jen se toho nebojte.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Yanny, 11.12.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Strachem se nesmíme nechat ovládnout!Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­