ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.53
Hodnoceno: 17x Prosím, ohodnoť práci

Smrt? (2)

Stále se zamýšlím nad zadáním úkolu - nad smrtí. Co to vůbec je nebo jaké to je zemřít?

Když nad tím tak přemýšlím, vlastně nikdy nezjistím, jaké to je být mrtvá, již se neprobudit, neotevřít oči a nejít se třeba nasnídat. Vůbec si to nedokážu představit, ale žít věčně a s každým dalším dnem vykonávat stejnou rutinu, to taky není nic moc zajímavého. Vlastně to může být až nudné. Žít věčně znamená na každý den vymýšlet nové a nové věci, ale to taky nejspíš nejde dělat donekonečna. Avšak zase zemřít předčasně, ještě před tím, než poznám všechny možnosti života, to taky ne.

Problém je takový, že nikdo nedokáže urychlit nebo zpomalit příchod přirozené smrti. Něco jiného je, když je smrt předem naplánována někým, kdo vydrží pohled umírající osoby v bolestech, které jí připravil. Pokud si ovšem nedá záležet, aby to vyšlo bez jeho všudypřítomné asistence. Takové lidi nemám ráda a nerada bych se s někým takovým setkala.

Další možnost předčasné smrti je náhoda. Obrovská a nešťastná náhoda, kterou může ovlivnit i jediná osudová vteřina, klidně i zlomek vteřiny. Tuhle vteřinu už nejde vrátit zpátky, velice jí potom asi každý lituje. Může se stát teoreticky řečeno cokoli. Od toho, když před jedoucím autem přeběhne zvíře až po neúmyslný pád z výšky.

Někdo si ale na život sáhne úmyslně. Taková zbabělost, vzít si život jen proto, že se momentálně něco nedaří. Přijde mi lepší se s problémem poprat, než před ním utíkat. Je to taková výzva, můžu si tím dokázat, že jsem lepší, když své problémy zvládám řešit bez toho, abych odcházela do světa mrtvých.
Pevně doufám, že nejsem jediná, kdo je podobného názoru.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Heraxida, 07.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Smrt? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­