ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.67
Hodnoceno: 15x Prosím, ohodnoť práci

Škola, nebo vězení?

"Kdo se těší do školy?" zeptal se první den pan ředitel nové třídy prvňáčků. Všechny ruce vyletěly nad hlavy a pan ředitel všem rozdal po jednom bonbónu. Všechny ruce až na jednu, na tu mou!
"Ty se do školy netěšíš?" zeptal se mě udiveně.
Zavrtěla jsem stydlivě hlavou.
"Tak si vezmi dva, ať nejsi tak smutná..."

Už od mala jsem ke škole měla jiný vztah než jiné děti. Přece proč se těšit někam, kde budu trčet dalších devět let? Tento názor dost ovlivnil můj starší bratr, který už byl školou asi trochu znuděný.

Po pár dnech se však můj pohled na celou věc změnil. Paní učitelka na nás byla milá a učivo nebylo nijak zvlášť obtížné. Vstávala jsem v sedm hodin, takže jsem si nepřipadala ani příliš unavená. Do školy mě i bráchu vozila naše maminka v pohodlí auta. Nejvíc ze všeho jsem se ale těšila na svou první školu v přírodě, jenže co se nestalo? Zlomila jsem si nohu, a tak jsem se mohla maximálně s nohou v sádře s ostatními rozloučit. Opravdu mě to strašně mrzelo...

Uběhl nějaký ten čas a já se loučila s prvním stupněm. S příchodem na ten druhý nastalo hodně změn.
Z pohodlného pozdního vstávání a vození autem se stalo buzení v šest hodin ráno a každodenní jízda přeplněným autobusem. Za tmy se tak vydávám do školy a v některém období se i za tmy vracím domů. A k tomu stěhování z jedné učebny do druhé, neboli z přízemí do nejvyššího patra, či tahání těžkých tašek s hromadou obrovských učebnic. Nebo příval tolika písemek během jednoho týdne a neustálé rozmýšlení nad tím, na jakou hodinu se naučit jako první anebo jestli se vůbec stihnu naučit na všechny předměty.
Nejvíce ze všeho mě ale štve pomyšlení na to, že se již ve svých čtrnácti nebo patnácti letech musím rozhodnout nad tím, co budu dělat po zbytek svého života. Čím chci vlastně být? Jiní už mají toto rozhodnutí dávno za sebou, ale já si pořád nejsem jistá, zda jsem se rozhodla správně.
A přijímací zkoušky? Horor pro všechny. Zvládnu je, nebo ne? Mám se zaměřit spíše na učení ve škole kvůli pololetnímu vysvědčení, nebo se dostatečně připravit na tyto zkoušky? Tolik otázek a žádná pořádná odpověď!
A co třeba učivo, které mi bude v životě takříkajíc k ničemu, a přesto se ho musím naučit? To opravdu potřebuji znát všechny ty složité elektrické obvody? Kdo říkal, že chci být elektrikářem!? A co teprve učení o kamenech? Všechno to zkoumání hornin a nerostů, když všechny vypadají skoro stejně. Anebo ty těžké rovnice z matematiky, v nichž nedokáži najít logiku?
Co takhle učit děti tomu, co jim jednou bude opravdu přínosné?

Tolik stráveného času v jedné budově, tolik složitého učení, tolik lidí, tolik tváří, tolik emocí... Tak tohle všechno pro mě znamená škola.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Klára, 25.01.2018

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Škola, nebo vězení?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­