ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Proč (ne)žít

Proč žít? Život je krásný, že? Všichni opěvují lásku, poznávání nových věcí a lidí. Říkají, že smyslem života je cestování, že život je krátký a měli bychom ho žít naplno. Krása, že? Ale láska není procházka růžovým sadem a ne vždy poznáte ty správné lidi. Cestovat nemůžete, protože jste "malý" špunt s povinnou školní docházkou, tudíž ani nemůžete žít svůj život naplno. Stačí pár špatných "přátel", zlomené srdce a už vás ani nezajímá, že život je krátký... Proč se vlastně snažit dál? Život není krásný. Stejně jednou zemřeme. Tím se mnoho z nás dostane k myšlence na sebevraždu. Zdá se vám, že život prostě není fér, nevidíte žádný důvod k dalšímu utrpení. Už to není jen otázka, jestli to udělat, nebo ne. Ptáte se dál. "Kdo to začal? Dokážu to? Jak to udělám? Kdo to uklidí? Myslím to vážně?"

Možná to vážně nemyslím, ale proč v tom dál pokračovat? Na tuhle otázku vám nikdo neodpoví, možná to nezvládnete ani vy. Zkuste se zeptat jinak. Život je jako hra a ve hrách někdy risk znamená zisk. Takže... Pokusíte se riskovat, nebo ne?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Nespasitelný Romeo, 11.10.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč (ne)žítMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­