ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.63
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Proč je nos všude první

Zkusme se na chvíli zamyslet nad tím, proč je nos všude první. Je to vůbec pravda? Nejedná se pouze o ústálené spojení, které ovšem není založeno na pravdě?
Z části je to určitě pravda. Když se člověk postaví, tak dopředu před něj ční nejvíce jeho nos. Ale kdybychom jenom stáli na místě, tak se nikam nedostaneme a nos by tudíž nemohl být nikdy nikde první.
Podle mě je správná právě ta druhá možnost, tedy že se jedná o ustálené spojení několika slov, které ovšem není pravdivé. Protože abychom mohli být někde první, musíme se tam nějak dopravit. A to dělá většina lidí pomocí nohou. A právě nohy, střídavě levá a pravá, se pravidelně střídají v tom, kdo je nejvíce vpředu a tedy kdo je první.
A pokud by se vám ani toto vysvětlení nelíbilo, mám pro vás ještě jednu zprávu. Úplně první je vždycky naše mysl. Vžyť to ona si usmyslí, kam půjdeme a nohy, nos i celé tělo ji jen tupě následuje. To děla z mysli absolutního vítěze této "soutěže". Ona totiž už dopředu ví, kde je její příští stanoviště, zatímco tělo se tam musí nejprve přemístit.
Někdo může namítnout, že je pouze abstraktní věc, která tím pádem nemůže sama nikde být. Jiný bude mít výhrady k prvenství nohou. Vždyť při jejich střídání je přece okamžik, kdy jsou obě na stejné úrovni s tělem a právě v tu chvíli je první nos. A nakonec lidé, kteří smyšlejí stejně jako já, budou tvdit, že absolutně první je naše mysl, a až daleko za ní se vlečou nohy, následované nosem a konečně celým tělem.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Runn3r.cze, 04.12.2006

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Proč je nos všude prvníMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­