ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.70
Hodnoceno: 23x Prosím, ohodnoť práci

Přátelství z mého pohledu

Co pro mě znamená přátelství? Přátelství, kterému se říká nezradit, nezklamat, pomáhat, mít rád a mnohem více vystihujících slov? -- Hodně. Mohu ho řadit na stejnou úroveň jako moji rodinu, která tu se mnou bude pořád, nebo lásku, jíž čas od času zažiji.

Přátelství může začít již od nejmladších dětských let nebo nečekaným okamžikem a může trvat až do našeho stáří či do konce našich životů. Přátelství se může odehrávat nejenom mezi lidmi, ale i mezi našimi zvířecími mazlíčky. Přáteli se stávají lidé, kteří si důvěřují a pomáhají si.

Kamarádů může mít člověk mnoho, ale takových, kterým lze opravdu věřit, svěřit se jim i s těmi nejtajnějšími věcmi, bývá opravdu velice málo. Přátelství je v našich životech hodně důležité, bez něj bychom byli smutní, prázdní a nepoznali bychom legraci. Každý člověk by měl mít někoho, komu se smí bezstarostně svěřit, s kým může prodiskutovat, z čeho má velikou radost, nebo naopak nad čím se trápí. Na lidech, kteří mají nějaké dobré kamarády, jde okamžitě poznat, že jsou šťastní a cítí se příjemně.

Velmi dobrými přáteli na delší čas se nestávají pouze naši členové rodiny nebo známí, ale někdy i cizí lidé, které náhodně potkáme.

Přátelství si vážím a stavím jej na jedno z prvních míst v žebříčku svých hodnot. Mít přátele, kterým se dá věřit, znamená mít opravdu veliké štěstí. Já to štěstí mám a jen tak se ho nevzdám.
Bojujte za svoje přátelství! Máte pocit, že v něm něco neklape? Mluvte o tom s tím dotyčným. A nezapomeňte, i z pouhého přátelství může vzniknout něco víc, třeba něco krásného jako je láska...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Přátelství z mého pohleduMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)