ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.61
Hodnoceno: 28x Prosím, ohodnoť práci

Politika z blízka

- vlastní zamyšlení/kritika

Nejprve uvedu, že nejsem žádný politický odborník, ale pouze člověk, který čte noviny a sleduje televizi, kde se o politice dnes a denně mluví. Můj pohled na politiku je jasný. Je to jeden velký nepořádek a chaos. Jak si může například politik v pracovní době vyřizovat soukromé záležitosti, hrát hry na počítači či se dokonce vůbec nedostavit do zaměstnání bez omluvy? A to je přitom financován z platů daňových poplatníků! Tímto směrem se stále vyhazují tisíce, možná i miliony korun. Jedná se i o celé politické strany.

Proč nedávno byly zrušeny volby, jejichž kampaň stála miliony korun? Myslím si, že na poslance není vyvíjen dostatečný tlak z vyšších orgánů, protože ti, kteří by s tím mohli něco udělat, sedí jen celé dny v kancelářích. Často i v televizi vidíme směšné hádky poslanců v parlamentu místo věcných debat k určitému tématu. Tito veřejní činitelé mají skoro statisícové výplaty. Občas podepíší nějaký nový zákon, aniž by si ho prostudovali a případně vznesli návrh na jeho úpravu před schválením a aplikováním zákonu. Když se v něm najde mezera, vymyslí další zákon, který stojí opět státní peníze, jež by se mohly využít i jiným směrem.

Letos na podzim je to jeden rok, co přišla na svět HOSPODÁŘSKÁ KRIZE. Ve všech státech světa se ekonomové snažili snížit státní výdaje. Krize se nevyhnula ani politikům ve světě. V České republice je to přesně naopak. Místo toho, aby si politici utáhli svoje "opasky", rozjížděly se ohromné kampaně kvůli volbám, které stejně zrušil Ústavní soud na podnět podání námitky pana Miloše Melčáka. A tak všechny volební kampaně a reklamy byly úplně zbytečné a dá se říci, že jsou to vyhozené miliony korun, které šly ze státní pokladny. Tímto, ale i jiným zbytečným plýtváním peněz, narůstá dluh naší republiky.

Kdyby raději poslanci místo mrháním peněz pro své zviditelnění tyto finanční prostředky investovali do potřebnějších institucí - do zdravotnictví, školství apod.

Pokud by naši "zákonodárci" chtěli být úspěšní a oblíbení mezi obyčejnými lidmi, měli by se nad svým chováním a vystupováním hodně zamyslet a začít neprodleně řešit otázky týkající se života lidí v tomto státě.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Politika z blízkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)