ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Podzim (2)

  • astronomický podzim začíná podzimní rovnodenností a končí zimním slunovratem (tedy začíná obvykle 22. či 23. září, respektive končí okolo 21. či 22. prosince)

Podzim. Co si pod tímto slovem asi každý z nás představí? Někdo pochmurné počasí, jiný krásně zabarvené listí na stromech a nějaký milovník piva třeba Oktoberfest.
Pravdou zůstává, že pro mnohé je ideální jeho počátek, zhruba tak do půle října, kdy listí ještě visí tam, kde má a večer se vracíme domů ještě za světla.
Ke konci podzimu, kdy už se začíná pomalu blížit zima a tma, to již není celkově tak nádherné a barevné. Jedinou záchranou pákou jsou Vánoce, které temnou atmosféru oživí svítícími ozdobami a dárky. Ačkoliv pro někoho jsou vánoční svátky zase spíše přítěží, kdy na něj dolehne ještě větší pocit strachu a beznaděje...
Jistě by si každý z nás přál slunné léto, stmívání až v deset a trávení času u vody, ale bohužel nežijeme v Africe, nýbrž v Evropě.

Každý z nás si občas zaběduje na počasí, že v létě nám je horko a v zimě naopak příliš chladno, leč v duši víme, že je to tak správné. Už to tak funguje po staletí, a kdyby ještě v listopadu svítilo slunce a stmívalo se v deset, tak by to asi každého překvapilo, protože na takový výkyv by nebyl zvyklý. A pak by celá ta vánoční atmosféra ztratila na váze. Opadané listí, předčasné stmívání a pomalu začínající vánoční horečka zkrátka k podzimu neodmyslitelně patří a je hloupost, aby se to nějakým způsobem měnilo, i když nám to může třeba vadit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Getner, 28.11.2018

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzim (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­