ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Podzim (2)

  • astronomický podzim začíná podzimní rovnodenností a končí zimním slunovratem (tedy začíná obvykle 22. či 23. září, respektive končí okolo 21. či 22. prosince)

Podzim. Co si pod tímto slovem asi každý z nás představí? Někdo pochmurné počasí, jiný krásně zabarvené listí na stromech a nějaký milovník piva třeba Oktoberfest.
Pravdou zůstává, že pro mnohé je ideální jeho počátek, zhruba tak do půle října, kdy listí ještě visí tam, kde má a večer se vracíme domů ještě za světla.
Ke konci podzimu, kdy už se začíná pomalu blížit zima a tma, to již není celkově tak nádherné a barevné. Jedinou záchranou pákou jsou Vánoce, které temnou atmosféru oživí svítícími ozdobami a dárky. Ačkoliv pro někoho jsou vánoční svátky zase spíše přítěží, kdy na něj dolehne ještě větší pocit strachu a beznaděje...
Jistě by si každý z nás přál slunné léto, stmívání až v deset a trávení času u vody, ale bohužel nežijeme v Africe, nýbrž v Evropě.

Každý z nás si občas zaběduje na počasí, že v létě nám je horko a v zimě naopak příliš chladno, leč v duši víme, že je to tak správné. Už to tak funguje po staletí, a kdyby ještě v listopadu svítilo slunce a stmívalo se v deset, tak by to asi každého překvapilo, protože na takový výkyv by nebyl zvyklý. A pak by celá ta vánoční atmosféra ztratila na váze. Opadané listí, předčasné stmívání a pomalu začínající vánoční horečka zkrátka k podzimu neodmyslitelně patří a je hloupost, aby se to nějakým způsobem měnilo, i když nám to může třeba vadit.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Podzim (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)