ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.42
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Platí stále lidové přísloví "Bez práce nejsou koláče"?

V této době? Řekla bych, že tohle přísloví se používalo a platilo možná za éry našich babiček, ne-li prababiček, někde na vesnici, kde se snažili uživit, jak se jen dalo. Ale v současnosti záleží na okolnostech, z jakého úhlu se díváme na dnešní svět.

Lidé dnešní doby jsou podle mě velmi vynalézaví a vychytralí. Všelijací podvodníci se snaží různými podfuky přijít rychle k penězům. Nemusíme chodit vůbec daleko, stačí zajet jen do Prahy a podívat se na "skvělé" politiky. Anebo se podívat na naše drahé nepřizpůsobivé spoluobčany, na které vydělávají naši rodičové a oni jen posedávají před domem či vykukují z oken a kouří u toho drahé cigarety... Ale nemůžu všechny házet do jednoho pytle. I v naší zemi existují lidé, kteří se musí otáčet jako hodinové ručičky, jinak by koláče neměli, kdyby se náhodou zastavili.

Čím déle uvažuji nad tímto příslovím, pokládám si stále více a více otázek. Jak to, že fungují oba případy, kdy lidé pracují na maximum a skoro se neuživí, a ti, co nedělají, nemají nouzi?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Anna Jakubíková/Smíšek, 10.10.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Platí stále lidové přísloví "Bez práce nejsou koláče"?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­