ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Pláč

Myslím, že existují dva různé druhy pláče.

Ten první zná každý. Je vidět, takže bych ho nazvala pláčem vnějším. Tečou při něm slzy a obvykle jím pláčeme, když něco nemáme, nebo naopak máme-li něčeho moc. Jsou i lidé, kteří jím pláčou, když jsou až moc veselí. Mají tak velký přebytek dobré nálady, že se z toho rozpláčou. Jiní jím pláčou, když jsou sami anebo když třeba není zrovna po jejich vůli a oni se rozbrečí vzteky. Těm zase něco chybí.

Druhý druh pláče bychom mohli označit za pláč vnitřní. Při něm pláče jen duše, není tedy navenek vidět. Lze jej u ostatních poznat jen tehdy, pokud dotyčnou osobu dobře známe a víme, že u ní došlo ke změně v chování. Někteří se ho snaží zbavit fyzikou bolestí. Řeznými ranami a jinými druhy "sebepoškozování" si způsobují bolest, která pak nahradí a přebije bolest psychickou, jež doprovází tenhle pláč. Jiní se s ním snaží vypořádat pojídáním čokolády anebo obecně přejídáním. A znám i lidi, kterým stačí se někam zavřít, pustit si do uší nahlas hudbu a prostě se ho snažit nějak v sobě udusit.
Já sama při něm chodím ven a zůstávám tam klidně i pár hodin osamocena v přírodě. Tento druh pláče u mě vyvolává dojem pádu do nějaké bezedné černoty, kde nic není a odkud se nemohu dostat pryč. Každý vnímáme ale jinak a každého bolí něco jiného. Nejhorší na tomhle pláči je, jak nám ostatní - ačkoli by někteří možná i chtěli - nemohou pomoci. Až po čase, kdy tenhle pláč a trpké pocity trochu pominou, ho dokážeme z těla dostat společně se slzami nebo na něj prostě přestat tolik myslet a nechat se rozptýlit okolím.
Pro každého z nás může nastat situace, kdy se rozpláče tímhle pláčem, i když předcházející okolnosti mohou být pro ostatní jen maličkostmi, avšak pro dotyčnou osobu mohou být více než důležité.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Marble, 29.04.2011

­­­­

Diskuse ke slohové práci
PláčMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­