ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Pár slov o Harrym Potterovi

"Vždyť je to Harry Potter!" pravila kdysi profesorka McGonagallová. Ale kdo vůbec byl a je onen chlapec, který přežil? Už ono samotné označení, že mladý Potter je přeživším, zní poněkud zvláštně. - Poněkud drsná věta pro jeden jediný lidský osud. Nemyslíte? - Život potomka Lily a Jamese Potterových dozajista nezačal šťastně. I když na druhou stranu, kolik lidí se může pochlubit natolik milujícími rodiči? Jak jistě všichni víte, lord Voldemort Harrymu zabil oba dva z rodičů, avšak samotného Harryho zabít nedokázal. Ne že by snad chtěl malému chlapci uchránit život, ale zkrátka jeho kouzelné schopnosti nebyly natolik silné, aby porazily mateřské pouto.

Myslíte si, že pro Harryho Pottera neexistuje nic horšího než samotný černokněžník Tom Rojvoj Raddle, tedy Voldemort? Tak to byste se šeredně mýlili. Dlouhé roky byl Harry nechán na pospas svým příbuzným - tetě a strýčkovi Dursleyovým, kteří jej doslova týrali po dušení stránce. Tehdy se poprvé projevily Harryho neblahé sklony k útěkům. Nejdříve utíkal z kuchyně, poté z celého domu a nakonec i z vyučovacích hodin. Ačkoli se může zdát, že Harry je férový kluk, denně záměrně i nezáměrně porušuje školní řád. Má četné sklony k revoltám a na druhé neustále míří svou kouzelnickou hůlkou. Tak kupříkladu kočku bradavického školníka div neshodí ze schodů, kdykoli ji potká...

Můžeme říci, že jedinými pravými přáteli mladého Pottera jsou Hermiona Grangerová a Ron Weasley. Všichni tři se poprvé potkali ve vlaku a kamarády zůstali až do smrti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Veronika Synková, 21.10.2012

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Pár slov o Harrym PotteroviMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­