ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.33
Hodnoceno: 6x Prosím, ohodnoť práci

Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem...

Po přečtení tohoto prastarého moudra a zamyšlení se nad jeho obsahem mi přichází na mysl jedno slovo, které by jej podle mého uvážení vystihovalo nejlépe - krása. Ne však ledajaká, ale krása lidského jedince.
Druhý člověk by se však mohl zeptat: "No jo, ale co si pod tím mám jako představit?" A to je právě ono. Každý z nás se od toho druhého odlišuje, ať už je to postavou, pletí, barvou očí, typem vlasů, inteligencí či schopnostmi a dovednostmi. Stručně a zjednodušeně řečeno se od sebe lišíme téměř ve všem. Nikde na světě nenajdete stejného člověka, jako jste vy sami. A i kdybyste takového našli, a teď nemám na mysli identické sourozence (jednovaječná dvojčata), nikdy nebudou stejní svým chováním, povahou a svým jednáním v různých situacích. Právě ta odlišnost a různost mezi námi z nás dělá originály, jež mají vlastní city, touhy, sny, schopnosti, myšlení, cíle a též estetické cítění. Žena či muž, dítě nebo důchodce, každý vnímá okolní krásu jinak. A to je to, co se tady snažím objasnit. To, co se líbí mně, co mě na druhém člověku upoutá či dokonce okouzlí, se nemusí líbit druhému a naopak. Tedy nejsme-li zrovna pod vlivem alkoholového opojení. Tím narážím především na mužské pokolení, pro které je po třetím vypitém lahodném, zlatavém moku s bílou dekorací na vrcholu každá žena královnou.

Všichni se něčím trápíme, někdo méně, někdo bohužel více a občas může nastat i to, že náš problém nám přeroste natolik přes hlavu, že se s něho stane "úchylka". A myslím, že nebudu vůbec lhát, když řeknu, že bezpochyby největším trápením lidstva je fyzický vzhled, a to především u žen. Jako zastánkyně tohoto pohlaví to můžu pouze jen a jen potvrdit. Vždy se najde něco, s čím nejsme spokojeni, co bychom na sobě vylepšili a zdokonalili. Ale pozor! Nemusí být vždy pravdou, že i když se pokusíme o změnu (necháme si například udělat na rovných vlasech trvalou, zajdeme na liposukci, opálíme se v soláriu nebo začneme chodit pravidelně do fit centra), bude s naším zevnějškem spokojeno i okolí. Aby to nebyl pouze pokus o zlepšení něčeho, co není zapotřebí a aby nám to v konečné fázi pouze neuškodilo.

Ať mi nikdo netvrdí, že mu nezáleží na tom, jak dotyčná či dotyčný vypadá, že zevnějšek nehraje až tak velkou roli, že záleží na tom, jaký je člověk uvnitř... S prominutím, tohle je totální blábol. Chci vidět, jak půjdete na rande s Ošklivkou Betty či Quasimodem jenom kvůli tomu, že mají dobré srdce. Tomu opravdu nevěřím. Dnešní doba je toho samotným důkazem a žádá po nás nemalé oběti. Už nestačí, když bude modelka hubená, už musí být extra vychrtlá, aby se objevila na titulních stránkách nejprodávanějších plátku. Totéž muži, jak nemají na břichu "vyrýsované" svaly a na hlavě nejmodernější účes á la vrabčí hnízdo, na molo můžou klidně zapomenout. Bohužel však nemusí nutně platit: co je hezké, je i chytré. Na co by mi byl takový Brad Pitt, kdyby měl v hlavě "seno". Nezapírám, po prvním pohledu by většina mých kamarádek šla asi jisto jistě do kolen, ale po chvíli konverzace bych nejspíše nakonec neslyšela pouze pozitivní ohlasy. Jak říkám, fyzická přitažlivost není všechno. Můžeme být hezcí jak andělé a stejně nemusíme být šťastní. Špatný psychický stav se může časem odrazit nejen v běžném životě, ale také na našem zevnějšku.

Tudíž mé zhodnocení je následující: "Není důležité, jak nás vnímá okolí, ale nejdůležitější je to, jak se cítíme my sami! Nezapomeňte na to, že se vždy najde někdo, komu se nezalíbíte či nezavděčíte, ačkoliv se můžete snažit sebevíc. Vždy se někdo takový objeví, tomu věřte.
Šťastný a s dávkou zdravého sebevědomí, tudíž i s hezkým zevnějškem, bude člověk pouze tehdy, když on sám bude spokojen se sebou samým."

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)