ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Naše země za několik let

Když tak přemýšlím o tom, co se kolem nás děje, asi nás nečekají zrovna nejlepší roky v naší historii. Určitě se to nedá srovnávat s válkami a podobně, ale z hlediska sociálních vztahů to moc na lepší zítřky nevypadá.

V dnešní době, když jdete třeba do klubu, nezřídka tam potkáte i třináctileté holčičky. Je to normální? Spousta dětí nemá žádné dlouhodobé koníčky ani nesportuje. Spoustu času tráví u počítače a na sociálních sítích. Čím to je, že děti jsou takové? Zkusme na to najít nějaké odpovědi. Je to jen jejich vina? A co rodiče? Často nemají čas, jsou dlouho v práci a večer jim již nějaká ta chvíle na děti nezbývá.

Přeneseme se nyní do roku 2035, Facebook a Twitter jsou minulostí. Stěžovali jsme si na děti, které tráví čas pouze u televize, na počítačích nebo v horším případě v barech? V této době je potkáme již jen tam, často třináctileté dívky a chlapce kroutící se na pódiích a hledající kamarády. Kde jsou jejich rodiče? Doma nebo v práci? To je snad jejich děti nezajímají?
Děti se už neumí zabavit nějakým "normálním" způsobem, ale je otázka, co je vůbec ještě v této době normální? V čem je rozdíl mezi generacemi, co vyrostly v Československu koncem dvacátého století a těch z Česka jednadvacátého století? Ti starší generace asi měly více povinností, žily více rodinným životem a měly větší úctu k dospělým a vůbec k životu. Anonymní svět sociálních sítí ty mladší přivedl do jakéhosi virtuálního světa a respekt, úcta a vztahy se vytratily. Není to však pouze chyba těch mladých, ale i jejich rodičů. Kdyby je trochu více v uspěchaném světě směřovali, měli na ně více času, nemuseli bychom nacházet nezletilé dívky a chlapce v barech nebo dokonce až v nemocnicích z důvodu předávkování.
A tak si v roce 2035 říkám: "Kéž by se dal nějak vrátit čas a nasměrovat naše děti správným směrem!"

Vrátím se zpět do současnosti a mám předsevzetí, že já to u svých dětí nedopustím. A snad nás takových bude víc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: jirkec, 26.09.2013

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše země za několik letMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­