ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Naše země za několik let

Když tak přemýšlím o tom, co se kolem nás děje, asi nás nečekají zrovna nejlepší roky v naší historii. Určitě se to nedá srovnávat s válkami a podobně, ale z hlediska sociálních vztahů to moc na lepší zítřky nevypadá.

V dnešní době, když jdete třeba do klubu, nezřídka tam potkáte i třináctileté holčičky. Je to normální? Spousta dětí nemá žádné dlouhodobé koníčky ani nesportuje. Spoustu času tráví u počítače a na sociálních sítích. Čím to je, že děti jsou takové? Zkusme na to najít nějaké odpovědi. Je to jen jejich vina? A co rodiče? Často nemají čas, jsou dlouho v práci a večer jim již nějaká ta chvíle na děti nezbývá.

Přeneseme se nyní do roku 2035, Facebook a Twitter jsou minulostí. Stěžovali jsme si na děti, které tráví čas pouze u televize, na počítačích nebo v horším případě v barech? V této době je potkáme již jen tam, často třináctileté dívky a chlapce kroutící se na pódiích a hledající kamarády. Kde jsou jejich rodiče? Doma nebo v práci? To je snad jejich děti nezajímají?
Děti se už neumí zabavit nějakým "normálním" způsobem, ale je otázka, co je vůbec ještě v této době normální? V čem je rozdíl mezi generacemi, co vyrostly v Československu koncem dvacátého století a těch z Česka jednadvacátého století? Ti starší generace asi měly více povinností, žily více rodinným životem a měly větší úctu k dospělým a vůbec k životu. Anonymní svět sociálních sítí ty mladší přivedl do jakéhosi virtuálního světa a respekt, úcta a vztahy se vytratily. Není to však pouze chyba těch mladých, ale i jejich rodičů. Kdyby je trochu více v uspěchaném světě směřovali, měli na ně více času, nemuseli bychom nacházet nezletilé dívky a chlapce v barech nebo dokonce až v nemocnicích z důvodu předávkování.
A tak si v roce 2035 říkám: "Kéž by se dal nějak vrátit čas a nasměrovat naše děti správným směrem!"

Vrátím se zpět do současnosti a mám předsevzetí, že já to u svých dětí nedopustím. A snad nás takových bude víc.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Naše země za několik letMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)