ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.69
Hodnoceno: 36x Prosím, ohodnoť práci

Moji rodiče a já?

Moji rodiče a já - téma, nad kterým se velmi často zamýšlím, protože poslední dobou dost často nesouhlasím s jejich názorem na mou výchovu. Avšak poté, co se částečně rozčílen zamýšlím, zjišťuji, že jejich názor není vůbec tak špatný, ba naopak je lepší než můj. Bohužel, jsou tu i názory rodičů, s nimiž já v dohledné době souhlasit určitě nebudu. Ovšem je důležité si uvědomit, že rodina je tím nejcennějším a asi i nejdůležitějším, co máme. A proto bychom měli dělat vše, abychom ji neztratili.
Ale proč je to rodičovské pouto tak silné?

Tatínek a maminka nás provází životem - od narození přes dětství až do dospělosti. Rodiče jsou ti, kteří nás naučili mluvit, jíst i spoustu dalšího a po nichž jsme zdědili mnoho dobrých, ale také určitě i pár špatných vlastností. Takový nebo podobný vztah nemá ke svému kamarádovi nikdo.

Ale pak jsou tu i problémy a hádky, kterým se prostě nelze vyhnout, protože oba rodiče vyrůstali v rozdílných rodinách, díky čemuž mívají rozdílné pohledy na výchovu, z nichž pak vznikají hádky, které uvádějí dítě do depresí, jelikož je samo subjektem hádky.

I přes naše malé pře si myslím, že mám s rodiči perfektní vztah, a když už někdy zapochybuji, vzpomenu si na to, že by mohlo být i hůř.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Tomáš Hlavinka, 02.05.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Moji rodiče a já?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­