ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: ---
Hodnoceno: 0x Prosím, ohodnoť práci

Mohou za zločiny počítačové hry?

Často slýcháme v televizi (především na TV Nova), že nějaký mladý člověk nebo i dítě provedli trestný čin. Většinou jde o nějakou újmu na zdraví, někdy to končí i smrtí. Následně se dozvíme, že tento čin je připisován nějaké počítačové hře, protože daný člověk se možná choval podobně jako při jejím hraní.

Opravdu za to mohou hry? Dle mého názoru ne! Vždyť stejná situace může nastat i při sledování nějakého "nevhodného" filmu. Tyto filmy jsou běžně vysílané kolem osmé hodiny večer, a vadí to někomu? Nikdy jsem žádnou takovou připomínku nezaregistroval.

Malé dítě, kterému se do rukou dostane nevhodná hra, může dělat špatné věci. Strašně by chtělo pořád bojovat a na někoho útočit... Něčeho podobného jsem si všiml i u mého mladšího bratra, ale je v tom jeden rozdíl - on takové chování odkoukal od jedné z dnešních "moderních pohádek".

Proto by se rodiče měli zajímat o to, co jejich dítě baví, nekupovat mu krvavé hry (filmy), ale nějaké pro něj vhodné. Když ta hra dítě opravdu baví, tou hrou žije jako naši rodiče a prarodiče svou oblíbenou knížkou, kterou znají i pozpátku.

Já navždy budu zástupcem toho tábora, který se bude snažit očistit jméno počítačových her, protože všechno je to otázka výchovy. Kam patříte vy?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Jakub S, 28.03.2015

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mohou za zločiny počítačové hry?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­