ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Místo, na které se ráda vracím

Poznala jsem již mnoho krásných, snad i překrásných míst, na která se ráda vracím, ale místo, jež jsem si vybrala, je mi pořád nablízku. Nachází se ve Vraném nad Vltavou, v ulici Rovná, číslo popisné XYZ, v pravém zákoutí mého pokoje. Zkrátka je to má postel. Není to pouhý kus nábytku, má postel je plná života.

Spousta lidí si neuvědomuje, jak je důležitá pro život, i když ji potřebuje každý den. Někdo ji vnímá pouze jako místo určené ke spaní, někdo se s ní ponořuje do říše pohádek, nejtajnějších tajemství a snů a někdo si pod pojmem postel vybaví jen strohý ohavný a místo zabírající kus nábytku.
Miluji, když se ponořím pod načechranou peřinku a hlavu uložím na měkoučký polštář, který mě vlídně a ochotně přivítá a doprovodí do nekonečně obrovské říše snů. Je mi nablízku, když se ocitnu v hrůzných nočních můrách a snaží se mě uklidnit, pohladit a přivést k lepším snům. Mám-li špatnou náladu, vztek nebo jsem smutná, polštář se nabídne a rázem se z něj stane obrovský kapesník.

Postel je také místem cestování. Jedině postel mě vezme například do 13. století, vesmíru nebo na dno oceánu za jednu jedinou noc. S postýlkou se podívám, kam chci. Je mým průvodce na vzdálených cestách ve fiktivních krajích, zemích a pohádkách. Je jako kino, do kterého zavítám každou noc. Zná všechny mé radosti i trable, pravdivé i smyšlené příběhy. Ví, jak se cítím a na co myslím, protože mě moc dobře zná - vždyť je to má postel!

Večer mě vítá a ráno se se mnou loučí. Ve všední dny se mi vysmívá, že musím vstávat a o víkendech mě chová až do pozdějších ranních hodin. Jindy nadává, že se do ní ukládám tak pozdě a jindy mě kárá za dlouhé lenošení (supluje tak moji maminku).

Svou postýlku bych za nic na světě nevyměnila. Vždy se ráda vracím do její bezpečné náruče.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: tereeeez, 16.04.2013

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Místo, na které se ráda vracímMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­