ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 4.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Minulost vs. současnost

Když jsem byl malý, můj táta mi říkal, že každá vesnice měla svůj fotbalový tým. Včetně vesnice, ve které žiji. Prý se po škole sešlo tak 20 lidí a hráli fotbal. Muselo to přinášet spoustu krásných zážitků. Nehledělo se na to, kdo je jak dobrý, ale na to, že to byly společně prožité chvíle, ve kterých nechyběla ani zábava. Tahle představa mě dojme. Chtěl bych, aby tomu tak bylo i v současnosti...

A jaká že je současnost? Což o to, dětí je tu dost, ale díky kamarádům internetu, televizi a levnému jídlu už na fotbal a dokonce ani jiné sportovní aktivity nezbyl čas. Většina si nenajde ani chvíli na to jít se projít ven.
Vždycky, když si vzpomenu na to, co říkal táta, uvědomím si, jak moc bych chtěl v té době žít. V době, kdy lidé nejsou ovlivňováni internetem. Máme mobily, internet, televizi, ale rozhodně nemáme to, co naši předci - společné zážitky.

Položme si proto otázku: Jsme si i přes všechnu tu moderní techniku k sobě blíž?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 23.11.2014

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Minulost vs. současnostMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­