ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.50
Hodnoceno: 12x Prosím, ohodnoť práci

Mé vysněné povolání: učitelka

Když se mě někdo zeptá na vysněné povolání, první, co mne napadne, je být učitelkou. Přesněji učitelkou jazyků. Chtěla bych učit angličtinu a češtinu na druhém stupni nebo na střední škole, ale také často přemýšlím o němčině. Po tomto mém vysněném povolání následuje dlouhá řada oborů a prací, které by mě bavily, ale učitelka zatím vede. Plus k tomu je mým snem pracovat jako vedoucí na dětských táborech, vést nějaký kroužek a chvíli pracovat i jako au-pair. A nevadilo by mi napsat knížku nebo překládat.

Učit bych chtěla zejména proto, že mě neskutečně baví jazyky. A také mne naplňuje práce s dětmi, mám ráda ten pocit, když mohu někomu něco vysvětlovat a on se mě snaží pochopit. Chtěla bych být pro někoho vzorem nebo alespoň oblíbeným článkem učitelského sboru. Těší mě, když někdo díky mně něco nového umí. Na prvním stupni při hodinách němčiny mi občas paní učitelky dovolovaly pro mé spolužáky připravovat testy, což mě velmi bavilo. Sice se to spolužákům občas asi nelíbilo, ale to mi bylo a je jedno.

Také vím, že učitelství není úplný med. Ve třídě mohou být žáci, na něž nebudu mít trpělivost, která je nutná a která mi v některých případech chybí. Malinko mě to od učení odrazuje. A měla bych se nejspíše naučit i pár schopností, které dobrý učitel má.
Potom si myslím, že učitelé také tráví velmi dlouhý čas nad prací i mimo pracovní dobu. Opravují testy, vymýšlejí náplně hodin a tak dále. Mám také trochu strach z toho, jak by mi v hlavě zůstala látka pro šestou a devátou třídu zároveň.

A můj plán, jak se stát přesné tím, co chci? Zatím mám jen takovou menší představu. Když vystuduji naše gymnázium, po maturitě bych chtěla během prodloužených prázdnin někde hlídat děti a pak bych se přihlásila na nějakou pedagogickou školu. Do toho bych si udělala pár kurzů, abych mohla vykonávat i výše zmíněné věci, kterým se chci v životě věnovat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: B.Štětinová, 24.05.2016

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Mé vysněné povolání: učitelkaMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­