ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 1x Prosím, ohodnoť práci

Lidská zvěř

Dějí se zvláštní věci. Lidé se mají stále méně a méně rádi a chovají se k sobě ošklivě.

Copak zapomněli, že je důležité spolupracovat? Společnost je jako tikající hodinky. Každé kolečko přiléhá na jiné a jedině společně dokáží měřit čas. Jak je tedy možné, že se naše společnost pokouší zahnat do ústraní a snad i pohanit naše nejmoudřejší a nejstarší? Myslím, že je to nevděčné. Jak od státu, tak i od jeho obyvatel. Nerozumím tomu, proč poctiví staří lidé, kteří celý život zodpovědně pracovali, dnes v obchodě přemýšlí, zda položit do nákupního košíku jeden nebo dva rohlíky. Nerozumím existenci 5 % seniorů, kteří jsou obětmi domácího násilí.

Stydím se za svou generaci plnou křivých myšlenek a daňových podvodů. Vlastně se zlobím na celý systém, jenž vyrval ozubená kolečka svědomí a národní hrdosti.

Je tím vinen systém? Myslím si, že je tím vinen každý, kdo se podvolil a dovolil, aby mu byla vnucena myšlenka systému, postavenému na slibech a lžích.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lidská zvěř







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)