ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.



Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.33
Hodnoceno: 3x Prosím, ohodnoť práci

Lež, nebo pravda?

Někdy je těžké někomu přiznat svoji vinu nebo něco, co nám není vůbec příjemné. A jak to většina lidí řeší? Začne lhát. Je to tak ale správné? Určitě ne. Jak řekl jeden muž ve svém citátu: "Lež má jednu velkou nevýhodu, člověk si musí pamatovat, co řekl."
S tímto citátem naprosto souhlasím a je podle mě povedený a pravdivý.

Lidé, kteří jsou přesvědčeni o své pravdě, si váš názor zapamatují, a když to komukoliv jinému řeknete o trošku jinak, potvrdí, že jste lhali. Lhát o nějakých drobnostech tak závažné není, ale pakliže lžete o podstatných věcech, je to již horší.
Z vlastní zkušenosti vím, že nejvíce nemluví pravdu stáří lidé, kterým už neslouží paměť. Něco o vás někdo řekne, ale důchodci si to přeberou trošku jinak a někomu dalšímu to poví zcela jinak.
Navíc, pokud vás někdo usvědčí ze lži, budete mít pověst lháře a nikdo vám již nikdy nic neuvěří, i kdyby to byla sebevětší pravda.

Závěr je jasný - kdyby to alespoň trošku šlo, snažte se mluvit pravdu.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.01.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Lež, nebo pravda?







Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­