ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.80
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Legalizace marihuany?

Marihuana je lehká droga, která se označuje jako "party droga" a řadí se mezi měkké drogy.
Kouří ji spousta mladých lidí i přesto, že je to nelegální úplně stejně jako třeba v případě heroinu.
Samozřejmě marihuana není jen drogou pro mladé lidi, užívají ji i lidé těžce nemocní. A tak nastává otázka, jestli by bylo správné ji legalizovat, či nikoliv.

Většina lidí, převážně těch starších, je proti tomu. Já si ale myslím, že legalizací marihuany by si mohl náš stát přilepšit.

První důvod její legalizace spatřuji v DPH. Pokud marihuanu sháníte nelegálně, žádné daně nebo cokoliv jiného neplatíte. Ale kdyby stát marihuanu legalizoval, mohl by na ni uvalit stejné DPH, jako je třeba na cigaretách.
Dalším důvodem, proč marihuanu zákonně povolit, je i to, že by ubývalo kuřáků, kteří marihuanu aktivně kouří. Možná to zní neuvěřitelně, ale podle mého názoru by tomu tak skutečně bylo. S vysokým DPH by se zvýšila i její cena, která je určitě i teď již dost vysoká. Třeba takových 500 korun za jeden gram by dost lidí odradilo.
Jako poslední z hlavních důvodů legalizace marihuany bych rád uvedl, že by se díky tomu nejspíše zvýšil zájem o Česko u turistů. Ti by do Prahy nejezdili jen kvůli památkám, ale třeba i právě kvůli legální koupi marihuany. Co myslíte?

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Vložené: 31.03.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Legalizace marihuany?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­