ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.25
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Komiks - kniha pro líné

Je všeobecným pravidlem, že ti, co čtou jen komiksy, jsou líní a normální knihy je nebaví? Že komiks je něco podřadnějšího než klasicky napsaná kniha bez nebo s minimem obrázků? Osobně si myslím, že tomu tak není.

Komiksy jsme obklopeni. Jsou stále modernější a populárnější. Ano, jedním z důvodů může být, že když prolétnete pohledem pár obrázků a najednou znáte třeba celý děj Shakespearovy hry, je to jistě snadnější možnost, jak si takový příběh přečíst. Myslím si, že tyto komiksy nejsou pravé v tom správném slova smyslu. Komiks může mít pro některé čtenáře stejnou hodnotu jako kniha, mohou se k němu vracet a může mít i stejně velký přínos.

Domnívám se, že například japonské nebo čínské komiksy, které se u nás prodávají, mají velikou hodnotu a pro svoje čtenáře si zachovávají velké kouzlo. Je to samostatný svět sám o sobě a myslím, že není vůbec vhodné přirovnávat tyto komiksy ke knihám. Je to stejně nesmyslné jako například srovnávat knihy a filmy. Obě tato umělecká vyjádření mohou být velice kvalitní, mohou nechat ve čtenáři či divákovi hluboký dojem nebo také mohou být špatné.

Mohlo by tedy platit, že pokud čteme komiksy, jejichž příběh byl již předtím ztvárněn knižně, je komiks jen jakousi knihou pro nás, líné čtenáře. Pokud však čteme komiks japonský nebo komiks, jehož příběh je původní či klasickou verzí, neznamená to nutně, že jsme líní, ale pouze nás to staví do role komiksových nadšenců.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: dandelion94, 16.06.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Komiks - kniha pro línéMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­