ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.20
Hodnoceno: 5x Prosím, ohodnoť práci

Knihy nám otevírají srdce

Asi jako každý šestnáctiletý "puberťák" dávám přednost sledování televize, hře na kytaru, počítači a mnohým dalším (pro mne důležitým) činnostem před knihou. A protože každý dospívající má své zájmy, tak i já raději sáhnu po knize, která se týká mých koníčků.
V dnešní době vychází mnoho publikací. Kdybych měla říci, jakou knihu a jaký druh literárního směru mám nejraději, odpověděla bych takto: "Každá kniha je krásná, jenom musíš mít představivost a fantazii, aby tě bavila." Právě na fantazii a představivosti je založena kniha, kterou jsem před časem dočetla. Jedná se o jakýsi zidealizovaný svět, kde je všechno z melounového cukru a nálada obyvatelů vesničky Jámor se mění podle barvy slunce. Tuhle knihu jsem doporučila i mému nejlepšímu příteli, a když jsme si po čase líčili, jak asi Jámor vypadá, naše představy se zcela lišily.
V životě jsem přečetla mnoho knih, přes cestopisy až po pohádky. Kniha, která mi nejvíce (alespoň v poslední době) otevřela své srdce a zavedla mě do tajemného, extravagantního života Kurta Cobaina, frontmana legendární grungeové skupiny Nirvana, plného drogové závislosti, nese název Těžší než nebe (v originále Heavier Than Heaven). Kniha nás provází jeho životní, dvacet sedm let dlouhou cestou od Kurtova jednoho roku až do jeho smrti. Dá se říci, že mě kniha velmi ovlivnila - nebýt této publikace, myslela bych si, že Kurt Cobain byl sice vynikající zpěvák a kytarista, ale nevážil si života, což dokazuje drogová závislost a nakonec sebevražda. Jako fanouška hudby šedesátých až devadesátých let dvacátého století (sem patří i Nirvana) mě tato publikace velice potěšila, tím spíš, když jsem ji před dvěma lety našla pod vánočním stromečkem.
Na závěr bych chtěla dodat, že ať se jedná o jakoukoliv knihu, encyklopedii, autobiografii, učebnici, určitě nám otevře své srdce, ať jsme děti, senioři, nebo zkrátka jakákoliv věková kategorie...

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Len(til)ka, 26.04.2008

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Knihy nám otevírají srdceMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­