ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.64
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Kniha vs. film

Dnes budu porovnávat knihu s filmem. Tohle téma jsem si vybral, protože mě samotného zajímá, co napíši.

Začnu s knihou. Podle mého názoru kniha v hodnocení jasně přeskočí film. Myslím, že knihy dávají čtenáři jasnou představu o ději. Ve filmu se totiž někdy začnete ztrácet, a to je konec. Ovšem zase se mi líbí, že film je na maximálně dvě až tři hodinky, ne jako kniha na několik dní. Občas se sice stane, že je film lepší než jeho knižní předloha, ale to se podle mě stává málokdy. Hodně lidí si myslí, že knihy už mají své zlaté časy za sebou, a tak se přiklánějí raději k filmu. Já bych tohle nikdy nemohl říct. A co vy?

Lidé si všímají, že už se filmy točí 3D technologií, ale málokdo z nich ví, že už jsou k dispozici i elektronické knihy. Ti, kteří v životě přečetli jednu až dvě knihy - a to ještě jen jako povinnou četbu - nemají vůbec co říkat. Jak můžou hodnotit to, co jste ještě nezkusili?

Kniha je podle mě o hodně lepší než film, ale jde jen o můj názor, který nikomu nevnucuji.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Ondřej Štengl, 29.06.2011

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha vs. filmMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­