ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Kniha, nebo film?

Taková otázka je pro mne velice složitá, neboť ráda čtu, ale také bych se leckdy chtěla uvolnit u filmu. Avšak čemu mám dát přednost, pokud mi na tyto záliby nezbývá mnoho času?

Obecně si myslím, že pouze hloupí lidé nečtou vůbec. Vymlouvají se na nedostatek času, vysokou míru požitků, které nezvládají vstřebávat. Ovšem lze v této době opravdu zvládnout vše? Jen málokdo by si to mohl myslet.

Dobrý autor napíše čtivou, sdělnou knihu. Dobrý režisér natočí film oceněný Oskary. Pro jakou variantu se rozhodnout v sobotu večer?
Máme na trhu i špatné filmy a nečtivé braky, ale každý si může svobodně zvolit, co je jeho srdci bližší.

Domnívám se, že pokud nás může film inspirovat, posunout dál v životě nebo nám vnuknout nějakou zásadní myšlenku, není rozdíl mezi tím, zda čteme knihu, nebo zhlédneme film. Když budu hledat nápad, rozhodnu se v okamžiku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: pentaxa, 20.03.2012

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha, nebo film?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­