ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 14x Prosím, ohodnoť práci

Kniha, nebo film?

Taková otázka je pro mne velice složitá, neboť ráda čtu, ale také bych se leckdy chtěla uvolnit u filmu. Avšak čemu mám dát přednost, pokud mi na tyto záliby nezbývá mnoho času?

Obecně si myslím, že pouze hloupí lidé nečtou vůbec. Vymlouvají se na nedostatek času, vysokou míru požitků, které nezvládají vstřebávat. Ovšem lze v této době opravdu zvládnout vše? Jen málokdo by si to mohl myslet.

Dobrý autor napíše čtivou, sdělnou knihu. Dobrý režisér natočí film oceněný Oskary. Pro jakou variantu se rozhodnout v sobotu večer?
Máme na trhu i špatné filmy a nečtivé braky, ale každý si může svobodně zvolit, co je jeho srdci bližší.

Domnívám se, že pokud nás může film inspirovat, posunout dál v životě nebo nám vnuknout nějakou zásadní myšlenku, není rozdíl mezi tím, zda čteme knihu, nebo zhlédneme film. Když budu hledat nápad, rozhodnu se v okamžiku.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ,

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kniha, nebo film?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)