ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.25
Hodnoceno: 8x Prosím, ohodnoť práci

Klady a zápory sociálních sítí

Sociální sítě na internetu mají spoustu kladných i záporných vlastností, já bych se chtěl nad některými z nich zamyslet. A začal bych těmi kladnými.

Za největší kladnou vlastnost sociálních sítí považuji možnost rychlé komunikace s přáteli. Když nevíte, co máte mít připravené na druhý den do školy, když potřebujete poradit nebo s něčím pomoci, stačí se přihlásit ke svému účtu a svých kamarádů se jednoduše zeptat.
Navíc se zde můžete sdružovat i do skupin, v nichž jsou jen lidé, kteří mají stejné zájmy jako vy, a tím pádem se vzdělávat v tom, co vás baví.
Svět je hned jednodušší, můžete-li své názory, nálady, připomínky, rady a kdovíco ještě sdílet s ostatními lidmi podobného ražení.
Jenže jako je tomu u všeho na světě, i sociální sítě mají svou špatnou stránku.

Velkým nebezpečím je, že lidé se na nich mohou stát závislými.
Trávíme na nich více času, než potřebujeme, a leckdy i více času, než bychom měli a než je pro nás dobré. Je to způsobené i tím, že na sociálních sítích často řešíme zbytečnosti, které k ničemu nepotřebujeme. Tohle všechno umocňuje ještě fakt, že se dnes k sociálním sítím můžeme připojovat prakticky z kteréhokoliv bezdrátového elektronického zařízení, tedy třeba i z chytrých telefonů, které nosíme neustále při sobě.

V konečné fázi se nedá říci, jestli mají sociální sítě více kladů, nebo záporů. Každopádně heslo "Všeho s mírou!" zde platí dvojnásob.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: DreAmeR, 31.10.2015

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Klady a zápory sociálních sítíMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­