ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.00
Hodnoceno: 2x Prosím, ohodnoť práci

Když píši...

...cítím to, co nikdy ve skutečnosti nepocítím v normálním životě plném pýchy a nenávisti. Ale proč? Bojíme se říkat své city. My "průměrní" se už odmalička uzavíráme do sebe, pomalu nám zkamení výraz na tváři a na krku připevní železné pérko, díky němuž můžeme hýbat hlavou jen nahoru a dolů. Později nemůže popsat ani vášeň ani nenávist. Dokážeme se jen dívat, jak nám celý život proklouzává mezi prsty, my zůstáváme sami, zatímco ti "vyvolení" odplouvají v západu slunce na poklidném moři budoucnosti s dobrodružnou hudbou v zádech. My se jen dokážeme na ně koukat s otevřenou pusou dokořán a snít o tom, jaké by to bylo sedět na jejich místě.
Ale už jsme se smířili s tím, co máme - máme to, co za nás rozhodli jiní. Většinou jsou to dospělí, ale i vrstevníci v posuzování nezklamou. A proto píšeme o svých pocitech. Protože když už nemůžeme mluvit, musíme psát. Ta slova, co si přečte ten "vyvolený", jsou pro něj jen slova, ovšem pro nás naplnění.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Boček, 29.02.2016

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když píši...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­