ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.75
Hodnoceno: 4x Prosím, ohodnoť práci

Když nejde o život, jde o...

- volný slohový útvar (kratičké zamyšlení nebo líčení)

Utíká. Bojí se, že ho dostihne a stane se něco, na co nechce ani pomyslet. Pokračuje v běhu hustým lesem, kde na něj dopadá ještě větší strach. Přemýšlí, jestli je stále za ním. Nechce se otočit. Zpomalí, zkouší, zdali se něco stane. Zatím nic. V dáli zahlédne plácek porostlý borůvčím. Nemá Čas, ale velké fialové borůvky mu nedají a vydá se směrem k nim. Je nervózní, protože Čas ho tlačí. Utrhne jednu, ochutná. Utrhne další a další. Stráví u fialových korálků celý den. Se západem slunce si uvědomí, že Čas, před kterým chtěl utéci, je daleko před ním a pluje si svým tempem.

Zamžourá do krvavého západu a vydá se proti větru zpět domů s jasným přesvědčením, že pokud NEJDE O ŽIVOT, JDE O KLID VYCHUTNAT SI PŘÍJEMNĚ STRÁVENÉ ODPOLEDNE.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Emič, 17.05.2009

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Když nejde o život, jde o...Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­