ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 1.95
Hodnoceno: 19x Prosím, ohodnoť práci

Kdyby zvířata uměla mluvit

Každé zvíře má od přírody přidělen svůj specifický zvuk. Jen některá zvířata se dokáží naučit pár lidských slov. Jako třeba papoušci. Ti jsou schopni se naučit i celé věty, když se jim člověk věnuje. Oproti rybám dokáží být oni velmi výřeční. Ryby jsou jen takové němé tváře, které se mluvit nikdy nenaučí.
Někdy je ale škoda, že zvířata neumí mluvit. I když většina zvířat vycítí, kdy je člověku smutno, kdy má strach a kdy je naopak veselý. Touto schopností zvířata vynikají. Ale kdyby přece jen zvířata uměla mluvit, tak by si mohla říci stejně jako my lidé, co je trápí, bolí, co jim schází a co naopak přebývá. Určitě by si stěžovala, jak jim ničíme jejich domovy kácením pralesů, rozsáhlými požáry a vpouštěním ropy do moře. Asi by mě zajímalo, co si o nás zvířata myslí. Myslím si, že by se lidé hodně divili, kdyby se dozvěděli názory zvířat. Zvířata se často loví pro jejich srst, kůži a kly. Nechápu, jak někdo může být tak bezcitný a zabít zvíře, které se nemůže ani bránit. To je od lidí velmi škaredé, že se tak ke zvířatům chovají. Vždyť ta zvířata za nic nemohou. Jsou to také tvorové planety Země, i když neumí mluvit. Někdy je ale dobře, že zvířata jsou němá. Alespoň nikomu nic neřeknou. Cokoliv jim svěříme, tak máme jistou, že to nikomu nevyzradí a nechají si to jen pro sebe.
A to se dá na zvířatech ocenit. A tak je dobře, že lidé zakládají zoologické zahrady, přírodní rezervace a národní parky, aby se o ně mohli starat.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: ajulinka, 06.02.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdyby zvířata uměla mluvitMapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­