ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 2.40
Hodnoceno: 48x Prosím, ohodnoť práci

Kdyby ženy vládly světu, nebyly by války? (2)

Minulý týden se mi zdál šílený sen: "Jak by asi vypadalo, kdyby vládly místo mužů ženy?"
Zdálo se mi, jak v jedné zemi vládne "nafintěná blondýna" - celá namalovaná a celá v růžovém. Dobře se starala o zemi, aby byla krásně upravená, ale jinak jí bylo jedno, jaké území jí patří a komu vládne. Pro blondýnu bylo důležité, aby měla dostatek kosmetických salónů, nákupních a sportovních center. O nic víc se nestarala.
Druhá žena vládnoucí v sousední zemi, přezdívaná "drsňačka", pořádala ve své zemi bojové zápasy, vyhledávala spory a chtěla válčit. Ale problém byl v tom, že neměla s kým. V okolí její země nabyla žádná vládkyně, která by se podobala její povaze.
Do třetice se mi zdálo o "puťce" starající se pečlivě o celou svou zem. Sice byla poctivá a spravedlivá, ale u mužů neměla respekt. Snažila se vše řešit domluvou a zavrhovala jakékoliv násilí.
Ještěže to byl jen sen. Ženy jsou sice schopné a nekonfliktní, ale nedovedou si sjednat takový respekt jako muži. Nedá se jednoznačně určit, jestli kdyby vládly ženy, nebyly by války, protože by také záleželo na tom, jakou má žena povahu. Ale myslím si, že ženy nevyhledávají spory tak jako muži a snaží se vše řešit domluvou.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: slimajda, 17.01.2007

   
­­­­

Diskuse ke slohové práci
Kdyby ženy vládly světu, nebyly by války? (2)Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­