ČESKÝ JAZYK Literatura aneb studentský underground - čtenářský deník, životopisy, čítanka, slohové práce, slovníček pojmů - www.cesky-jazyk.czwww.cjl.cz | www.literka.cz Publikování nebo další veřejné šíření obsahu serveru Český-jazyk.cz je bez písemného souhlasu provozovatele výslovně zakázáno! Užití výhradně jen pro osobní účely je možné.Menu

   
­­­­
Hodnocení práce slohovky

Aktuální známka: 3.00
Hodnoceno: 7x Prosím, ohodnoť práci

Jsou přípustné tělesné tresty ve škole? A doma?

V dnešní době jsou tělesné tresty ve škole zakázané. Já se ale domnívám, že dříve, kdy se děti mohly trestat, byla ve škole kázeň poměrně udržovaná. Dnešní děti spějí k brutalitě a podobným věcem, a proto by nebylo na škodu jim občas ukázat, co si mohou dovolit a co už ne.
Každou chvíli vidíme v televizi, jak třináctiletí kluci (někdy i mladší) někomu ubližují a někdy to dokonce zajde i tak daleko, že je z toho vražda. Myslím si, že nějaký ten trest, přiměřený jejich věku a hlavně jejich chování, by nebyl na škodu.
Ani já nejsem "svatá", ale že bych šla a jen tak z ničeho nic někomu začala ubližovat, to ne.
Proč vlastně mluvíme o tělesných trestech? Zrovna teď se o tom všude hovoří, slyšíme to v televizi, čteme v novinách, hodně lidí se tím podrobněji zabývá... Dohadují se i o tom, zda je správné bít malé děti. Nebavíme se o násilném bití, ale pouze o pouhém pohlavku nebo dokonce jen o zvýšení hlasu. Nakonec někdo přišel s tím, že toto není vhodné. Proč? Proč nedovolit rodičům vynadat svým dětem a potrestat je? Já osobně takový názor nezastávám, protože pak z těchto rozmazlených dětí, které jsou vychovávány jen k tomu, že si mohou všechno dovolit, vyrostou osoby, jež se sami nepostarají ani o sebe, natož o ostatní.
Nechci tady nikoho poučovat o tom, co by správně měl dělat, protože ještě nejsem dostatečně dospělá na to, abych si to mohla dovolit. Ovšem pokud budu moci rozhodnout o tom, zda se mohou používat přiměřené tělesné tresty nebo ne, určitě nebudu proti.

Vytisknout (Ctrl+P) Stáhnout v PDF

Zdroj: Haňour, 06.11.2008

­­­­

Diskuse ke slohové práci
Jsou přípustné tělesné tresty ve škole? A doma?Mapy webu Čtenářský deník - Životopisy - Čítanka - Spisovatelé Důležité informace Podmínky používání - Vyloučení odpovědnosti - Nastavení soukromí


Ověřovací kód Opište kód z obrázku (jiný kód ↑)

Upozornění

 

Milý návštěvníku serveru Český-jazyk.cz,

omlouváme se, že Ti musíme zobrazovat toto hloupé vyskakovací okno, ale zjistili jsme, že je ve Tvém internetovém prohlížeči aktivní blokátor reklam, díky kterým mohou dnes tyto stránky bezplatně fungovat.

Pokud nechceš být tímto oknem neustále rušen, prosíme Tě, aby sis blokování reklam vypnul či si alespoň přidal výjimku pro náš web.

Jedině peníze z reklamy nám pomáhají tyto stránky udržovat v provozu a neustále je obsahově i rozvíjet.

Děkujeme Ti mnohokrát za pochopení.

tým Český-jazyk.cz

 

Toto sdělení zavřeš klávesou Esc nebo kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Po zavření okna nedojde k žádnému omezení funkčnosti serveru Český-jazyk.cz, nicméně, každé další načtení stránky může být doprovázeno otevřením tohoto upozornění, nedojde-li k odstranění či úpravě blokování reklamních ploch.

­